Aktualności

ABC empatii, lekcja pokazowa w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
ABC empatii, lekcja pokazowa w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Lekcja otwarta „ABC empatii” w Inowrocławiu

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Kusocińskiego w Inowrocławiu odbyła się w środę (6 marca) lekcja otwarta w ramach projektu edukacyjnego „ABC Empatii”, którą zorganizowały Czepczyński Family Foundation i samorząd miejski Inowrocławia. Uczestniczyli w niej przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, kujawsko-pomorska kuratorka oświaty Grażyn Dziedzic, pełnomocniczka prezydenta Inowrocławia ds. kontaktów z mieszkańcami Katarzyna Fajfer oraz dyrektorzy inowrocławskich szkół i przedszkoli.

 

– Miałam okazję dzisiaj uczestniczyć w niezwykłej lekcji otwartej poprowadzonej przez profesjonalnych edukatorów Czepczyński Family Foundation, którzy wspaniale przeprowadzili pierwszoklasistów przez tematy związane z osobami z niepełnosprawnościami. Jestem całym sercem za tym, żeby materiały metodyczne i książki „ABC Empatii” były dostępne we wszystkich szkołach podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim – powiedziała po lekcji przewodnicząca Elżbieta Piniewska.

 

Lekcja była też okazją do rozmowy z edukatorami Urszulą Adamską i Sławomirem Berką na temat  edukacji włączającej, aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami i profilaktyki zdrowia psychicznego.

 

11 października ubiegłego roku w Urzędzie Marszałkowskim w ramach projektu „ABC Empatii” odbyło się uroczyste przekazanie przez Czepczyński Family Foundation egzemplarzy publikacji „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” przeznaczonych dla małych pacjentów kujawsko-pomorskich szpitali. Projekt „ABC Empatii”, edukując najmłodszych, ma likwidować bariery i stereotypy związane z osobami z niepełnosprawnościami.

 

Program opiera się o książkę „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” i jest kontynuacją przygód Zosi i Maksa znanych już z „ABC ekonomii”. Bohaterowie doświadczają nowych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Poznają niepełnosprawności, choroby, uczą się empatii i tolerancji.

 

Czepczyński Family Foundation to spełnienie marzeń Justyny i Artura Czepczyńskich, przedsiębiorców i rodziców trójki dzieci. Misją fundacji są starania o polepszenie jakości edukacji w polskich szkołach, a także o dostępność edukacji szkolnej dla wszystkich dzieci.

 

Kancelaria Sejmiku

 

7 marca 2024 r.