Kuchnia myśliwska bez tajemnic
Kucharze z restauracji i lokali zrzeszonych w sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze uczestniczą w organizowanych przez Urząd Marszałkowski praktycznych warsztatach kulinarnych, które odbyły się 29 i 30 sierpnia w Instytucie Sadkiewicza w Bydgoszczy. Tematyka szkolenia to polska kuchnia myśliwska.
Nasza regionalna sieć, będąca częścią Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, liczy 54 podmioty (lista członków). Główną ideą sieci jest stymulowanie rozwoju turystyki i lokalnej przedsiębiorczości, poprzez promocję lokalnych i regionalnych produktów żywnościowych, wytwarzanych z lokalnych surowców rolnych. Członkami regionalnej sieci są małe i średnie firmy branży rolno-spożywczej – producenci i dystrybutorzy żywności, w tym gospodarstwa rolne, gospodarstwa agroturystyczne, przedsiębiorstwa rybackie, restauracje i inne punkty gastronomiczne oraz sprzedawcy hurtowi i detaliczni.
We wtorek i środę (29-30 sierpnia) w Bydgoszczy 14 profesjonalnych kucharzy z firm zrzeszonych w sieci uczestniczyło w szkoleniu poświęconemu tradycyjnej polskiej kuchni myśliwskiej (lista uczestników). Była to okazja do poszerzenia fachowej wiedzy na temat historii i charakterystyki dziczyzny oraz poznania tajników przygotowywania rosołów, farszów, pierogów, marynat, sosów i innych potraw z bażanta, jeleniny czy sarniny.
To kolejne organizowane przez Urząd Marszałkowski praktyczne szkolenie dla przedstawicieli podmiotów skupionych w sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze. Wcześniej odbyły się między innymi warsztaty dotyczące budowy kulinarnej marki regionu na przykładzie gęsi białej kołudzkiej i jagnięciny, profesjonalnej obsługi gości restauracji i innych obiektów gastronomicznych, promocji zakładów gastronomicznych na lokalnym rynku oraz z zakresu promocji i prezentacji produktów spożywczych.
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
29 sierpnia 2017 r.
ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2017 r.