Archiwum

Fot. Tymoteusz Tymiński

Włocławski WOMP po przeprowadzce

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we Włocławku rozpoczął w grudniu działalność w nowej siedzibie. Funkcjonalny dwukondygnacyjny budynek, z rozbudowaną częścią dedykowaną osobom korzystającym z usług WOMP i zamontowanymi z myślą o niepełnosprawnych windami, został wzniesiony z zachowaniem zabytkowej formy architektonicznej wyburzonego XIX-wiecznego szpitala.

 
Obiekt przy ul. Wyszyńskiego 21, z wyraźnie wydzielonymi strefą pacjenta i segmentem administracyjno-socjalnym, ma łączną powierzchnię użytkową blisko 1,5 tysiąca metrów kwadratowych. Poza przestronnymi gabinetami lekarskimi i gabinetami w których przeprowadza się badania specjalistyczne, do dyspozycji pacjentów są tu między innymi szatnia i sanitariaty. W części przeznaczonej dla załogi WOMP znajdują się  salka konferencyjna, szatnie i pomieszczenia socjalne oraz pokoje pracowników administracji i pomieszczenia gospodarcze. Całość jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych – komunikację ułatwiają windy oraz jednolity poziom posadzek na każdej z kondygnacji. Koszt inwestycji wyniósł blisko 4 miliony złotych. Dopełnieniem jest nowe wyposażenie – w tym sprzęt komputerowy i diagnostyczna aparatura medyczna – za 700 tysięcy złotych. Płatnikiem jest samorząd województwa.   

– Koniec z ciasnotą którą pamiętamy z poprzedniej lokalizacji przychodni. Choć, ze względu na wymagania nadzoru konserwatorskiego, odtworzyliśmy bryłę, a nawet detale architektoniczne stojącego tu poprzednio starego szpitala św. Antoniego, wnętrza są na wskroś nowoczesne, przestronne i funkcjonalne. To dobry standard do którego w służbie zdrowia od lat konsekwentnie dążymy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  

Podlegający samorządowi województwa włocławski WOMP wpisuje się w krajowy system służb medycyny pracy. Prowadzi m. in. profilaktyczne (wstępne, okresowe i kontrolne) badania pracowników, a także uczniów i studentów, lekarskie i psychologiczne badania kandydatów na kierowców oraz diagnostykę, orzecznictwo i poradnictwo w dziedzinie chorób zawodowych.

 
Beata Krzemińska 
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

12 stycznia 2015 r.

 
Fot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz TymińskiFot. Tymoteusz Tymiński