Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

XI Posiedzenie V kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Uczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-Szurmiej
Uczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-Szurmiej

W dniu 26 kwietnia 2022 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu odbyło się kolejne posiedzenie Członków Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych  przy Marszałku Województwa.  Głównymi tematami posiedzenia były sprawy związane z pobytem uchodźców z Ukrainy na terenie RP.

 

Pani Aleksandra Gierej, dyrektor Oddziału Kujawsko - Pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, udzieliła informacji o pomocy uchodźcom z Ukrainy, w tym osobom z niepełnosprawnościami.

 

Pani Anna Melerska, przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu, poinformowała  o zatrudnianiu uchodźców z Ukrainy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.

 

Pan Paweł Bednarski, Przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bydgoszczy, przedstawił informacje o statusie prawnym osób z niepełnosprawnościami w związku z migracją wojenną obywateli Ukrainy do Polski.

 

Uczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-Szurmiej
Uczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-SzurmiejUczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-SzurmiejUczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-Szurmiej

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.