Turystyczne projekty ngo-sów
Obchody Dnia Świętego Jakuba, które odbyły się w niedzielę (23 lipca) w Toruniu to jedna z imprez turystycznych przygotowanych dzięki marszałkowskiemu wsparciu dla organizacji pozarządowych. W tym rok środki Urzędu Marszałkowskiego pomogą w organizacji 33 różnego rodzaju rajdów, zlotów, konkursów, szkoleń i innych projektów związanych z turystyką.
– Przedsięwzięcia i imprezy organizowane przez organizacje pozarządowe to ważny wkład w rozwój regionalnej oferty turystycznej oraz popularyzację i upowszechnianie turystyki na Kujawach i Pomorzu. To dzięki takim inicjatywom atrakcyjność turystyczna naszego województwa rośnie – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Zarząd województwa przyznał wsparcie na organizację imprez turystycznych i krajoznawczych w ramach konkursu na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2017 roku. Suma dofinansowania to blisko 100 tysięcy złotych. Pomoc na organizację rajdów pieszych i rowerowych, konkursów i szkoleń dla przedstawicieli branży turystycznej otrzymały między innymi lokalne organizacje turystyczne, oddziały Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Związek Harcerstwa Polskiego i inne stowarzyszenia zajmujące się organizacją aktywnego wypoczynku. Dofinansowanie z budżetu województwa trafiło też na znakowanie szlaków turystycznych.
Wśród dotowanych projektów są między innymi: imprezy turystyczne dla dzieci, młodzieży i członków PTTK organizowane przez oddział PTTK im. Antoniego Słowińskiego w Strzelnie, „Wędrowanie z Kiwaczkami” przygotowane przez bydgoski hufiec ZHP, V Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy dla dzieci szkół podstawowych organizowany przez oddział przewodnicki PTTK w Toruniu, a także IX Rajd im. Kpt. Pawła Cymsa, którego organizatorem jest oddział PTTK w Inowrocławiu.
Lista wszystkich przedsięwzięć
W niedzielę (23 lipca) Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” zaprosiła do wspólnej wędrówki kujawsko-pomorskim odcinkiem Szlaku św. Jakuba. W ramach wydarzenia „Śladami Św. Jakuba. Odnajdź siebie na Camino Polaco” w Toruniu odbyły się: msza święta w kościele św. Jakuba, gra miejska i pochód pielgrzymów na trasie od kościoła do Zamku Dybów, a także koncert zespołu Liarman prezentującego dawną muzykę hiszpańską m.in. związaną z pielgrzymowaniem i wspólne ognisko na Zamku Dybów. Na zamku dostępna była też wystawa poświęcona pieszej wędrówce Grzegorza Zmuda Trzebiatowskiego do Santiago de Compostela w Hiszpanii.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
19 lipca 2017 r.
ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2017 r.