Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Zakończenie lata w Tucholskim Parku Krajobrazowym

Uczestnicy spływu fot. R. Borzyszkowski
Uczestnicy spływu fot. R. Borzyszkowski

30 sierpnia w ramach oferty wakacyjnej Tucholski Park Krajobrazowy zorganizował spływ kajakowy rzeką Brdą w celu promowania walorów przyrodniczych, krajobrazowych i turystycznych szlaku kajakowego. Powitanie uczestników odbyło się przy Terenowym ośrodku edukacji przyrodniczej i promocji Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie w Pile k/Gostycyna.

 

Następnie Remigiusz Popielarz dyrektor parku przeprowadził szkolenie dotyczące bezpieczeństwa nad wodą. Po odprawie autokar przewiózł grupę na punkt startu do miejscowości Gołąbek. Przerwę zaplanowano w Uroczysku Piekło, skąd część grupy udała się do punktu widokowego Niebo. Spływ zakończył się w miejscowości Piła, gdzie na uczestników czekał posiłek regeneracyjny. Łącznie grupa pokonała 22 km.

 

Przy ognisku z szantami w tle kajakarze dzielili się wrażeniami z wyprawy. Ponadto trwały długie rozmowy na temat tajemniczej skrzyni ale to już opowieść na inny post.

 

Tekst. Rafał Borzyszkowski

 

Nie zawsze jest łatwo fot. D. BorzyszkowskaPrzerwa na zdjęcie fot. D. BorzyszkowskaRezerwat przyrody Dolina Rzeki Brdy fot. D. BorzyszkowskaSzkolenie z zakresu bezpieczeństwa nad wodą fot. R. BorzyszkowskiUczestnicy spływu fot. R. Borzyszkowski

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.