Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Stalowe Anioły 2020

Na zdjęciu laureaci nagrody zarządu województwa dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej „Stalowy Anioł” za rok 2019. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P
Na zdjęciu laureaci nagrody zarządu województwa dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej „Stalowy Anioł” za rok 2019. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P

Najbardziej zaangażowanym, rzetelnym, ofiarnym i twórczym w działaniach na rzecz drugiego człowieka zarząd województwa przyznał Stalowe Anioły – doroczne nagrody dla osób wyróżniających się w działalności społecznej. Tym razem przyznano piętnaście nagród – jedenaście indywidualnych i cztery zbiorowe – oraz jedno wyróżnienie. Gratulujemy!

 

- Wydaje się, że „pomagać umie i może każdy”, jednak  w rzeczywistości jest inaczej. Aby skutecznie nieść pomoc, prócz wiedzy trzeba mieć tę szczególną wrażliwość i życzliwe podejście do problemów drugiego człowieka. Tegoroczni laureaci ,,Stalowych Aniołów” sprostali temu wyzwaniu, często pomagali bezinteresownie, wykraczając poza swoje obowiązki służbowe - podkreśla marszałek Piotr |Całbecki.

 

Konkurs przeprowadzono już po raz czternasty. W ten sposób chcemy promować najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w dziedzinie pomocy społecznej, nowatorskie podejścia, rzetelność i ofiarność pracowników oraz wolontariuszy placówek i programy opieki społecznej. Kandydatury mogły zgłaszać organy administracji publicznej, instytucje pomocowe, organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe; mogli je także wskazywać nagrodzeni we wszystkich poprzednich edycjach konkursu. Laureaci otrzymują statuetki i nagrody pieniężne.

 

Wśród tegorocznych zwycięzców są osoby i zespoły działające na rzecz rodzin oraz środowisk wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ich działania i wsparcie udzielane innym osobom niosącym pomoc, mają nierzadko zasadniczy wpływ na jakość życia dzieci i całych rodzin.

 

Lista nagrodzonych i wyróżnionych tutaj.

 

Gratulujemy laureatom i życzymy, aby ich trud zaangażowania przyniósł im satysfakcję i pozwolił jeszcze bardziej rozwinąć „anielskie skrzydła”.

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną tegoroczna gala uhonorowania osób nagrodzonych nie odbędzie się w planowanym terminie.

 

Czytaj także:
wywiady z laureatkami ubiegłorocznej (2019) edycji konkursu ,Stalowy Anioł”:

 

Departament Spraw Społecznych

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 listopada 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone