Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Rozstrzygnięcie konkursu papieskiego

  • Etykieta: OBCHODY
Zwycięzcy w kategorii ochotniczych straży pożarnych, fot. OSP Trzebcz Szlachecki (gmina Kijewo Królewskie)
Zwycięzcy w kategorii ochotniczych straży pożarnych, fot. OSP Trzebcz Szlachecki (gmina Kijewo Królewskie)

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji zaprosiliśmy mieszkańców województwa do wspólnego uczczenia tego dnia i udziału w konkursach. Zachęcaliśmy m.in. do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Laureatów konkursu artystycznego poznamy w poniedziałek (1 czerwca).

 

Konkurs „Urodziny papieża w moim domu” adresowany był do:

- członków kół gospodyń wiejskich,

- druhów ochotniczych straży pożarnych,

- sołectw,

- członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.                                     

 

Przypominamy, że w celu dopełnienia formalności związanych z wypłatą nagrody, laureaci powinni skontaktować się z organizatorem w ciągu 5 dni roboczych od dnia ogłoszenia wyników pod numerem telefonu 56 62 15 811 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Komisja konkursowa oceniała estetykę, pomysłowość, oryginalność oraz kreatywność wykonania ozdób. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń wybraliśmy i nagrodziliśmy najlepsze.

 

W kategorii kół gospodyń wiejskich:

I miejsce (2 000 złotych) – Koło Gospodyń Wiejskich Młode Łanki (gmina Kcynia)

II miejsce (1 500 złotych) – Koło Gospodyń Wiejskich „GRÓDECKIE BABECZKI.PL”, Gródek (gmina Drzycim)

III miejsce (1 000 złotych) – Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie (gmina Lubicz)

wyróżnienie (500 złotych) – Koło Gospodyń Wiejskich w Sierosławiu (gmina Drzycim)

 

KGW „GRÓDECKIE BABECZKI.PL”, Gródek (gmina Drzycim)KGW „GRÓDECKIE BABECZKI.PL”, Gródek (gmina Drzycim)KGW Młode Łanki (gmina Kcynia)KGW w Brzeźnie (gmina Lubicz)KGW w Brzeźnie (gmina Lubicz)KGW w Sierosławiu (gmina Drzycim)

 

W kategorii ochotniczych straży pożarnych:

I miejsce (2 000 złotych) – Ochotnicza Straż Pożarna Trzebcz Szlachecki (gmina Kijewo Królewskie)

II miejsce (1 500 złotych) – Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnem (gmina Wielgie)

III miejsce (1 000 złotych) – Ochotnicza Straż Pożarna w Zasadach (gmina Świedziebnia)

wyróżnienie (500 złotych) – Ochotnicza Straż Pożarna Stanomin (gmina Dąbrowa Biskupia)

 

OSP Stanomin (gmina Dąbrowa Biskupia)OSP Trzebcz Szlachecki (gmina Kijewo Królewskie)OSP Trzebcz Szlachecki (gmina Kijewo Królewskie)OSP w Czarnem (gmina Wielgie)OSP w Czarnem (gmina Wielgie)OSP w Zasadach (gmina Świedziebnia)

 

W kategorii sołectw:

I miejsce (2 000 złotych) – sołectwo Krzywogoniec (gmina Cekcyn)

II miejsce (1 500 złotych) – sołectwo Gąsawa (gmina Gąsawa)

III miejsce (1 000 złotych) – sołectwo Żabno (gmina Mogilno)

wyróżnienie (500 złotych) – sołectwo Chrostkowo (gmina Chrostkowo).

 

sołectwo Chrostkowo (gmina Chrostkowo)sołectwo Gąsawa (gmina Gąsawa)sołectwo Gąsawa (gmina Gąsawa)sołectwo Krzywogoniec (gmina Cekcyn)sołectwo Żabno (gmina Mogilno)sołectwo Żabno (gmina Mogilno)

 

W kategorii spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych:

wyróżnienia (po 500 złotych) –  Wspólnota Mieszkaniowa w Kruszwicy (gmina Kruszwica), Wspólnota Mieszkaniowa we wsi Pieranie - Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Pieranie (gmina Dąbrowa Biskupia), Wspólnota Mieszkaniowa Aleksandrów Kujawski - Spółdzielnia Socjalna „Spiżarnia Kujawska” (gmina Aleksandrów Kujawski).

 

Spółdzielnia Socjalna „Spiżarnia Kujawska” (gmina Aleksandrów Kujawski)Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Pieranie (gmina Dąbrowa Biskupia)Wspólnota Mieszkaniowa w Kruszwicy (gmina Kruszwica)

 

Indywidualnie mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego wzięli udział w konkursach zorganizowanych przez lokalne i regionalne media. Nagrody finansowe w wysokości 500 złotych otrzymają wskazani przez redakcje:

  • Grupy Polska Press

Nowości

Piotr Sztonyk, Toruń

Alicja Jasińska, Toruń

Krzysztof Górski, Chełmno

Janina Domagalska, Toruń

Maria Michalska, Chełmża, powiat toruński

 

Express Bydgoski

Wojciech Sobolewski, Bydgoszcz

Katarzyna Stolarczyk, Bydgoszcz

Krystyna Bednarkiewicz, Bydgoszcz

Szymon Obuszewski, Bydgoszcz

Eryk Wódkiewicz, Bydgoszcz

 

Gazeta Pomorska Inowrocław

Grażyna Kicińska, Żnin

Lilianna Telus, Wierzchosławice, gmina Gniewkowo, powiat inowrocławski

Joanna Wesołowska, Sikorowo, gmina Inowrocław, powiat inowrocławski

 

Gazeta Pomorska Włocławek

Wioletta Krzysztoforska, Tłuchowo, powiat lipnowski

Anna Żuchowska, Ciechocinek, powiat aleksandrowski

Katarzyna Kurczewska, Michalin, gmina Waganiec, powiat aleksandrowski

Elwira Haberska, Sułkowo, gmina Lubraniec, powiat włocławski

 

Gazeta Pomorska Bydgoszcz

Anna Wolender, Kołaczkowo, gmina Szubin, powiat nakielski

Bożena Belicka, Dobrcz, powiat bydgoski

 

Gazeta Pomorska Toruń/Grudziądz

Joanna Mizera, Kijewo Królewskie, powiat chełmiński

Beata Jantoń, Brzozowo, gmina Kijewo Królewskie, powiat chełmiński

Kinga Piotrowska, Starogród, gmina Chełmno, powiat chełmiński

 

  • tygodnika CGD

Elżbieta Frączek, Krążno, gmina Golub-Dobrzyń, powiat golubsko-dobrzyński

 

  • tygodnika CWA

Jakub Kopkowski, Grudziądz

 

  • tygodników ,,Czas Chełmna” i ,,Czas Świecia”

Monika Zając, Lisewo, powiat chełmiński

Monika Nowak-Grubecka, Bajerze, gmina Kijewo Królewskie, powiat chełmiński

 

  • Radia GRA

Maria Zakrzewska, Toruń

  • Radia HIT

Irena Naczmańska, Włocławek

 

  • Radia Kujawy

Patrycja Miłkowska, Włocławek

 

  • Radia Nakło

Hanna Sprengel, Małocin, gmina Nakło nad Notecią, powiat nakielski

 

  • Radia PiK

Anna Duda-Nowicka, Łankowice, gmina Kcynia, powiat nakielski

Brygida Sommerfeld, Więcbork

Michał Gurzyński, Grudziądz

  • Radia Żnin

Jolanta Michalczyk, Godawy, gmina Gąsawa, powiat żniński

 

  • Telewizji Kablowej Toruń

Irena Depczyńska, Toruń

 

  • TVP 3 Bydgoszcz

Agnieszka Karwecka, Bydgoszcz

 

  • portalu DD Włocławek

Maria Buziewska, Modzerowo, gmina Włocławek, powiat włocławski

 

  • portalu nSwiecie.pl

Irena Mucha, Polski Konopat, gmina Świecie, powiat świecki

 

  • portalu ototorun.pl

Alina Jaworska, Toruń 

 

  • portalu cmg24.pl

Wioleta Lelińska, Mogilno.

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 maja 2020 r.

 

Agnieszka KarweckaAlicja JasińskaAlina JaworskaAnna Duda-NowickaAnna WolenderAnna ŻuchowskaBeata JantońBożena BelickaBrygida SommerfeldElwira HaberskaElżbieta FrączekEryk WódkiewiczGrażyna KicińskaHanna SprengelIrena DepczyńskaIrena MuchaIrena NaczmańskaJakub KopkowskiJanina DomagalskaJoanna MizeraJoanna WesołowskaJolanta MichalczykKatarzyna KurczewskaKatarzyna StolarczykKinga PiotrowskaKrystyna BednarkiewiczKrzysztof GórskiLilianna TelusMaria BuziewskaMaria ZakrzewskaMaria MichalskaMichał GurzyńskiMonika Nowak-GrubeckaMonika ZającPatrycja MiłkowskaPiotr SztonykSzymon ObuszewskiWioleta LelińskaWioletta KrzysztoforskaWojciech Sobolewski

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone