Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Medale Unitas Durat na 90-lecie RTW LOTTO Bydgostia

Reprezentantkami klubu LOTTO Bydgostia są Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, Mistrzynie Olimpijskie z Rio de Janeiro z 2016 r., fot. Andrzej Goinski
Reprezentantkami klubu LOTTO Bydgostia są Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, Mistrzynie Olimpijskie z Rio de Janeiro z 2016 r., fot. Andrzej Goinski

W poniedziałek (10 grudnia) w Operze Nova w Bydgoszczy 90-lecie istnienia klubu obchodziło Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO Bydgostia. Podczas uroczystości członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska wręczyła dwa specjalne marszałkowskie medale Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis – srebrny dla klubu oraz złoty – dla prezesa, Zygfryda Żurawskiego.

 

LOTTO Bydgostia to trzysekcyjny klub sportowy specjalizujący się w sportach wodnych, zwłaszcza w wioślarstwie. W tej dyscyplinie zdobył medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy oraz medale rangi krajowej. Jest 29-krotnym Drużynowym Mistrzem Polski w Wioślarstwie w latach: 1938, 1966, 1967, 1970 oraz nieprzerwanie przez 25 lat z rzędu: 1993-2017. Od 1991 roku funkcję prezes klubu pełni Zygfryd Żurawski.

 

Samorząd województwa od lat konsekwentnie wspiera sportowców, fundując stypendia i nagrody, finansując szkolenia oraz rozwój infrastruktury sportowej. Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO Bydgostia jest beneficjentem samorządu w dziedzinie sportu i kultury fizycznej, który otrzymał wsparcie na szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży (więcej). Wielu zawodników klubu to nasi tegoroczni stypendyści (więcej) oraz laureaci marszałkowskich nagród dla sportowców z sukcesem reprezentującychi nasz kraj i region na ubiegłorocznych zawodach (więcej).

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 grudnia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2018 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone