Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Brysio promuje Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy

Oficjalną maskotkę mistrzostw prezentują Iga Baumgart-Witan oraz Paweł Wojciechowski, fot. Mateusz Bosiacki
Oficjalną maskotkę mistrzostw prezentują Iga Baumgart-Witan oraz Paweł Wojciechowski, fot. Mateusz Bosiacki

Lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędą się w sierpniu 2019 roku w Bydgoszczy. Imprezę będzie promować sympatyczna maskotka o imieniu Brysio.

 

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, dawniej Puchar Europy, w obecnej formule odbywają się od 2009 roku, a od 2015 r. w cyklu dwuletnim. Reprezentacje poszczególnych krajów startują w 4 ligach, każda po 12 zespołów.

 

Na bydgoskim Stadionie Zawiszy między 9 a 11 sierpnia 2019 roku rywalizować będą najlepsze drużyny europejskie w ramach Super Ligi Drużynowych Mistrzostw Europy. Wystąpią reprezentacje Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Włoch, Polski, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Trwa sprzedaż biletów. Do tej pory sprzedano już 2 tysiące biletów na to wydarzenie.

 

Imprez ma już swoją oficjalną maskotkę - rysia, któremu w wyniku konkursu nadano imię „Brysio”. Organizatorzy imprezy – Polski Zawiązek Lekkiej Atletyki i Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki - zaprezentowali maskotkę w ubiegłym tygodniu.

 

Oficjalna strona zawodów

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 października 2018 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone