Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

edukacja

Wakacje w e-Szkole: z historią za pan brat

Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Kim byli wikingowie? Jak żyli pradawni mieszkańcy Kujaw i ziemi dobrzyńskiej? Kto rozszyfrował kod Enigmy? Czym był Cud nad Wisłą i jaką rolę w wojnie polsko-bolszewickiej odegrały formacje wojsk balonowych? Odpowiedzi na pytania poznacie podczas letnich spotkań z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. W programie na ten tydzień także zajęcia ruchowe dla całej rodziny oraz wirtualna wycieczka do grudziądzkiego planetarium, gdzie wspólnie z astronomami spoglądać będziemy w rozgwieżdżone niebo.

Czytaj więcej

Wakacje z naszą e-Szkołą

Gra w palanta w ramach zajęć wychowania fizycznego w wakacyjnej e-Szkole, fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P

W tym tygodniu z naszą e-Szkołą odwiedzimy m.in. Muzeum Etnograficzne we Włocławku i Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, poznamy najciekawsze zakątki Torunia, nauczymy się sentencji łacińskich, a w Unisławiu (powiat chełmiński) zagramy w palanta. Wszystkie zajęcia nadajemy online, zachęcamy do oglądania.

Czytaj więcej

Wakacje z naszą e-Szkołą

Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Przez całe lato razem z Kujawsko-Pomorska Szkołą Internetową podróżujemy po regionie, odwiedzamy parki krajobrazowe, astrobazy, muzea i instytucje kultury, skąd nadajemy ciekawe i atrakcyjne zajęcia. W tym tygodniu z naszą kamerą pojawimy się m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Ostromecku.

Czytaj więcej

QUIZ o parkach krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego

Logotyp KPCEN we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie przyciąga wspaniałą przyrodą. To zielony region z rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt, pięknymi jeziorami i leśnymi kompleksami, gdzie znajdziemy atrakcyjne szlaki turystyczne i ślady materialnego dziedzictwa kulturowego.

Czytaj więcej

KPCEN w Toruniu niezmiennie z akredytacją!

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Z przyjemnością informujemy, że Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu kolejny raz otrzymało akredytację na mocy decyzji Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy z 22 lipca 2020 r.

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy placówką akredytowaną

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty przyznał akredytację Kujawsko-Pomorskiemu Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

Edukacja zdalna – napisz do „UczMy”!

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Zapraszamy Państwa do dzielenia się wiedzą w tekstach przygotowanych do czasopisma „UczMy”. Tematem przewodnim numeru listopad/grudzień będzie edukacja zdalna. Nauczycielu, podziel się swoim doświadczeniem z czasu pandemii!

Czytaj więcej

Wakacje z e-Szkołą

Zajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wirtualna wycieczka do planetarium w Grudziądzu, zwiedzanie atrakcji turystycznych Ziemi Chełmińskiej, historia mody ludowej, toruńskie legendy, joga i gra w krokieta dla całej rodziny – te i wiele innych ciekawych zajęć proponujemy w tym tygodniu w ramach wakacyjnych spotkań z naszą e-Szkołą. Wszystkie filmy dostępne do obejrzenia także poza godzinami emisji.

Czytaj więcej

KURS KWALIFIKACYJNY W ZAKRESIE WCZESNEGO NAUCZANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zakończenie Kursu kwalifikacyjnego w zakresie wczesnego nauczania języka angielskiego

W środę, 15 lipca 2020, grupa nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej otrzymała świadectwa ukończenia kursu kwalifikacyjnego w zakresie wczesnego nauczania języka angielskiego, zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Lato z naszą e-Szkołą

Gra w krykieta jest dobrym pomysłem na aktywne spędzanie czasu z całą rodziną, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Widzowie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej nie mogą narzekać na nudę w wakacje. Wśród propozycji między innymi rozmowy o literaturze, rozważania o miłości, cotygodniowe spotkanie z historią biletów i komunikacji miejskiej, warsztaty szybkiego zapamiętywania matematycznych wzorów, wycieczka on-line po średniowiecznym Toruniu, joga i gra w krokieta dla całej rodziny.

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorska e- Szkoła w KPCEN w Bydgoszczy

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy aktywnie włączyło się w działania Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. 9  lipca 2020 roku odbyły się nagrania e-lekcji, które poprowadzili kreatywni nauczyciele współpracujący z naszą placówką. 

Czytaj więcej

Wakacje z naszą e-Szkołą

Jednym z ubiegłotygodniowych tematów zajęć były wędrówki Szlakiem Świętego Jakuba, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Turystyczny poradnik dla miłośników dwóch kółek i podróży po Hiszpanii, opowieści o toruńskich zabytkach i legendach, historia Malali Yousafzai, pakistańskiej działaczki na rzecz praw kobiet, wspomnienia spotkań ze św. Janem Pawłem II i rozmowy o Światowych Dniach Młodzieży, a także joga i gry terenowe dla całej rodziny to tylko niektóre z propozycji, jakie w tym tygodniu przygotowaliśmy w ramach wakacyjnych spotkań z naszą e-Szkołą. Zajęcia dostępne do obejrzenia także poza transmisją na żywo.

Czytaj więcej

Stypendia dla najlepszych uczniów

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Nawet 5 tysięcy złotych rocznie mogą otrzymać utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Wsparcie trafi w tym roku do ponad półtora tysiąca młodych mieszkańców regionu. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nabór wniosków ruszy 1 września.

Czytaj więcej

Czerwcowa kartka z kalendarza KPCEN w Toruniu

Logotyp KPCEN w Toruniu

Konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu czerwcowe szkolenia realizowali na dwa sposoby: tę część zajęć, która opierała się na przekazaniu teorii prowadzili zdalnie na platformie LiveWebinar, a ćwiczenia wymagające obecności drugiej osoby, współpracy w grupie – stacjonarnie.

Czytaj więcej

Szkolenia zdalne dla nauczycieli w MS TEAMS? Jesteśmy gotowi!

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Nauczyciele konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy są przygotowani do prowadzenia szkoleń online przy pomocy  MS Teams. Warsztaty prowadzone przez Katarzynę Sobczak i Romę Gorczycę odbyły się 6 oraz 7 lipca 2020 roku.

Czytaj więcej

Rok szkolny 2019/2020 – zestawienia i refleksje

Pracownicy KPCEN w Bydgoszczy

Rok szkolny 2019/2020 przechodzi do historii. Był inny niż wszystkie dotychczasowe, choć jedno pozostało niezmienne - KPCEN w Bydgoszczy jak zawsze dbało o zaspakajanie potrzeb nauczycieli i dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek. Zapewne stąd bierze się sukces placówki. Mimo trudnej sytuacji pandemii nauczyciele konsultanci zorganizowali 540 grup szkoleniowych i przeszkolili 9446 dyrektorów i nauczycieli. Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli, uruchomiono różnorodne formy pracy zdalnej: webinaria, warsztaty online, kursy kwalifikacyjne, sieci współpracy i samokształcenia, ponadto codziennością stały się wideokonsultacje i wideodyżury.

Czytaj więcej

Najpiękniejszy z miłorzębów

Miłorząb rosnący przed budynkiem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy ,foto R. Preus

Miłorząb rosnący przed budynkiem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zajął zaszczytne czwarte miejsce w konkursie Drzewo Roku 2020.

Czytaj więcej

Zakończył się #odjazdowykpcenchallenge

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Od 26 czerwca do 3 lipca 2020 r.Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Naszym pomysłem było zorganizowanie rajdu rowerowego w formule #odjazdowykpcenchallenge,gdzie już dziś można obejrzeć  relacje z przebiegu akcji.

Czytaj więcej

O sieci współpracy szkolnych doradców zawodowych

Logotyp Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Miniony rok szkolny 2019/2020 był kolejnym rokiem pracy szkolnych doradców zawodowych w ramach  sieci wsparcia i samokształcenia utworzonej w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Udział w sieciach zadeklarowało z początkiem roku szkolnego 36 nauczycieli, a ich aktywność przewidziana była na 30 godzin.

Czytaj więcej

Wakacje z naszą e-Szkołą

Lekcja angielskiego, Grzegorz Fidala, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Opowieści o pielgrzymowaniu Szlakiem św. Jakuba, wycieczka po Toruniu z przewodnikami turystycznymi, relacja z dorocznego turnieju rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu, aktywne gry i zabawy ruchowe dla całej rodziny, warsztaty z praktyki wystąpień publicznych, przegląd zasobów bibliotek cyfrowych i wiele innych. W ramach letnich spotkań z naszą e-Szkołą przygotowaliśmy interesujące zajęcia online, które mogą być ciekawą alternatywną na dni z gorszą pogodą. Wszystkie dostępne do obejrzenia także poza transmisją na żywo.

Czytaj więcej

Nie ma wakacji od dbania o środowisko

Fragment banera: co wiesz...

Wakacje to czas, kiedy szczególnie chętnie i często przebywamy w pobliżu wody. Wiemy jednak, że globalne zasoby wody są zagrożone i nieustannie się kurczą. Rozwiązanie quizu pomoże przypomnieć sobie, a może uświadomić, jakie - duże i małe - działania możemy podejmować, aby oszczędzać wodę i chronić jej zasoby.

Czytaj więcej

Wakacje z naszą e-Szkołą

Gra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa nie zamyka się na wakacje. Plany na lipiec i sierpień to interesujące zajęcia, ciekawa alternatywa na dni z gorszą pogodą. W piątek (3 lipca) między innymi pokazaliśmy, jak całe rodziny mogą dobrze się bawić grając w boule.  

Czytaj więcej

Kamień węgielny pod budowę nowej weterynarii UMK

Tak będzie wyglądać Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK (źródło: UMK)

Uniwersytet Mikołaja Kopernika buduje w Toruniu nowe Centrum Medycyny Weterynaryjnej, w którym znajdą się przestrzenie dedykowane badaniom naukowym i dydaktyce, a także klinika dla zwierząt. W środę (1 lipca), z udziałem członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Czytaj więcej

Certyfikat "Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo"

Certyfikat "Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo"

Placówki realizujące w województwie kujawsko-pomorskim projekt Wielka Liga Czytelników miały możliwość ubiegania się o przyznanie Certyfikatu Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”.

Czytaj więcej

O stresie bez stresu – KPCEN w Toruniu szkoli się zdalnie

Logotyp KPCEN w Toruniu

Pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu doskonalą online nauczycieli i… sami poddają się zdalnie szkoleniu. W minionym tygodniu konsultanci i specjaliści dowiedzieli się więcej na temat stresu, motywacji, realizacji siebie w pracy i radzenia sobie z trudnościami. Szkolenie Nie spali się, kto nie płonął – o wypaleniu zawodowym nauczycieli prowadziła Teresa Tymrakiewicz z Centrum Kształcenia Nauczycieli Librus na platformie Clickmeeting.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone