Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Sukcesy kajakarek Zawiszy w Pucharze Świata

Puchar Świata w kajakarstwie, fot. Paweł Skraba
Puchar Świata w kajakarstwie, fot. Paweł Skraba

Szesnaście razy stawali na podium polscy zawodnicy w zakończonych w niedzielę (29 maja) w Poznaniu zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie. Te najważniejsze – złote – były udziałem kajakarek bydgoskiego Zawiszy.

 

Na torze regatowym Malta w Poznaniu Polki zdominowały rywalizację w konkurencji K4 500 metrów – Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto (Zawisza Bydgoszcz) pewnie zwyciężyły, a osada kadry młodzieżowej U-23 - Martyna Klatt, Sandra Ostrowska  (Zawisza), Julia Krajewska i Helena Wiśniewska (Zawisza) - przypłynęła na trzeciej pozycji.

 

- To potwierdza potencjał całej kadry, że pływamy tak blisko siebie. Tworzymy mocne osady, które naprawdę na arenie międzynarodowej fajnie walczą. W tym roku na razie mamy same złote medale, więc niech tak się utrzyma do Paryża, tego sobie i naszej drużynie życzę. To jest dobry prognostyk na następne lata. Wiemy, jak jeszcze się rozwijać, jak uzyskać większą moc, więc myślę, że przy wsparciu sponsorów, Polskiego Związku Kajakowego i naszych najbliższych przebijemy się do światowej czołówki - komentowała czterokrotna medalistka olimpijska Karolina Naja.

 

Z dwoma złotymi medalami opuszcza Poznań bydgoszczanka Dominika Putto, która do złota w K4 500 metrów dołożyła też złoto z koleżanką klubową z Zawiszy Katarzyną Kołodziejczyk w K2 200 metrów.


-  Jesteśmy bardzo dobrze przygotowane, jesteśmy w super formie, troszeczkę pogoda przez te ostatnie dwa dni nam nie dopisała, ale trener Tomasz Kryk nie doprowadzał do rozprężenia - mówiła Putto.

 

Zwycięstwo odnieśli również  polscy kanadyjkarze w konkurencji C2 500 metrów. Wielokrotny stypendysta marszałka województwa Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński okazali się najlepsi z całej stawki.

 

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo wykonaliśmy swój plan właściwie w stu procentach. Zawsze w końcówce rywale nam uciekali, gdzieś tam słabliśmy. Przeanalizowaliśmy to, delikatnie wypuściliśmy po starcie i po dwustu metrach zaczęliśmy sukcesywnie dodawać - mówił Kitewski.

 

- Bardzo nas cieszą wyniki dziewcząt osiągnięte w Pucharze Świata w Poznaniu – mówi Waldemar Keister, prezes Stowarzyszenia Kajakowego Zawisza Bydgoszcz. – Rewelacją sezonu jest Dominika Putto, która sygnalizuje wysoką formę i przebojem weszła do pierwszej osady kadrowej K-4 na 500 m. Marzy mi się, żeby wszystkie cztery dziewczyny Dominika, Helenka Wiśniewska, Kasia Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska wystartowały na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, a jest to całkiem realne.

 

Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

1 czerwca 2022 r.

 

Puchar Świata w kajakarstwie, fot. Paweł SkrabaPuchar Świata w kajakarstwie, fot. Paweł SkrabaPuchar Świata w kajakarstwie, fot. Paweł SkrabaPuchar Świata w kajakarstwie, fot. Paweł Skraba

 

 

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone