Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Święto artylerzystów

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W piątek (3 grudnia) w Toruniu odbyły się centralne obchody Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.

 

W programie wydarzenia apel poległych pod pomnikiem artylerzystów, msza święta w kościele garnizonowym, pokaz możliwości ogniowych Wojsk Rakietowych i Artylerii oraz uroczysty apel na toruńskim poligonie i pokaz sprzętu wojskowego. W porannych obchodach uczestniczył zastępca sekretarza województwa Jerzy Grochowski.

 

W przeddzień święta w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanku, z udziałem pełnomocnika zarządu województwa Grzegorza Borka, odbyła się prelekcja „Wojska rakietowe i artyleria – stan obecny oraz wyzwania przyszłości”.

 

Toruń nazywany jest stolica polskiej artylerii. To tu swoją siedzibę ma Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, a także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów, które działa na rzecz edukacji obronnej, integracji środowiska wojskowego z pozawojskowym oraz polityki proobronnej. Organizacja stale współpracuje z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego. W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele otrzymała najwyższe marszałkowskie odznaczenie medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Więcej Medale dla zasłużonych artylerzystów.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 grudnia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2021 r.

 

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone