Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Wojewódzki Konkurs Astronomiczny – na projekty czekamy do poniedziałku

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Interesujesz się astronomią? Zrób zdjęcia, przygotuj prelekcję lub przeprowadź projekt badawczy! Zapraszamy uczniów z naszego województwa do udziału w ósmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego. Na prace czekamy do 7 września. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości do 1,5 tysiąca złotych.

 

Liczymy na pomoc oraz wsparcie szkół i nauczycieli. To państwo sprawiacie, że młodzi ludzie odnajdują i realizują swoje pasje, nie tylko astronomiczne – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Konkurs adresowany jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach:

  • praktyczne zespołowe (maksymalnie trzyosobowe) projekty badawcze obejmujące tematykę astronomiczną, w tym, w szczególności prace obserwacyjne i konstrukcyjne,
  • praktyczne indywidualne projekty badawcze obejmujące tematykę astronomiczną, w tym, w szczególności prace obserwacyjne i konstrukcyjne,
  • indywidualne projekty badawcze, w których tematyka astronomiczna przedstawiona jest w kontekście naukowym, historycznym, kulturowym, artystycznym bądź fotograficznym. 

W każdej kategorii nagrodzimy w dwóch grupach: uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych)

Dla zwycięzców przygotowano nagrody rzeczowe o wartości:

I miejsce – 1,5 tysiąca złotych

II miejsce – tysiąca złotych

III miejsce – 500 złotych.

 

Dodatkowych informacji udziela Departament Edukacji (Magdalena Mieszkalska, tel. 602 629 431, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

Do pobrania:

 

W Kujawsko-Pomorskiem, regionie Mikołaja Kopernika, działa czternaście astrobaz, ogólnodostępnych obserwatoriów astronomicznych (lista). Każda posiada wykwalifikowaną kadrę i własny program wydarzeń edukacyjnych, popularyzujących astronomię. Ich powstanie było koordynowane przez Urząd Marszałkowski, a finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-13. Więcej o astrobazach.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 lutego 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 3 września 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone