Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Gęsina w restauracjach

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Wiemy już, dokąd warto wybrać się na smaczny obiad z gęsiną w roli głównej. Do udziału w naszej dorocznej akcji „Czas na gęsinę” zgłosiło się blisko 200 restauracji z całego kraju, które serwują potrawy z tego wyjątkowego mięsa. Zachęcamy do ich odwiedzania.

 

Kujawsko-pomorska gęś to arystokratka wśród drobiu, a jej mięso doceniają smakosze w kraju i za granicą. Wszystkich jej miłośników zachęcamy do odwiedzenia restauracji , które w tym roku uczestniczą w akcji „Czas na gęsinę”, będącej nieodłącznym elementem naszej dorocznej kampanii gęsinowej. Do udziału zgłosiło się blisko 200 lokali gastronomicznych z całego kraju (część z nich przechodzi jeszcze weryfikację). W Kujawsko-Pomorskiem gęsinę serwuje aż 47 restauracji.

 

Pełna lista lokali gastronomicznych biorących udział w akcji dostępna jest na stronie czasnagesine.pl w zakładce Restauracje.

 

Restauracje mogły zadeklarować swój udział do 11 listopada. Zgłoszenie nie wymagało żadnych opłat, wystarczyło tylko wypełnić formularz online zawierający deklarację serwowania dań z gęsią w roli głównej co najmniej do 31 grudnia.

 

Lokale w zamian za serwowanie dań z gęsiny zyskują pomoc w promocji w ramach kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”. Co więcej, restauratorzy otrzymują rekomendacje od swoich klientów, a lokal, który zdobędzie najlepsze opinie, zostanie nagrodzony po zakończeniu akcji. Oceny restauracji można dokonać na stronie czasnagesine.pl

  

Więcej informacji w zakładce: Gęsina 2019  oraz stronie czasnagesine.pl

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 października 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.