Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Marszałkowskie wsparcie na kulturę

Koncert Marszałkowski w ramach festiwalu Probaltica 2019 w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl
Koncert Marszałkowski w ramach festiwalu Probaltica 2019 w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl

Festiwale muzyczne i koncerty, warsztaty teatralne, malarskie i rzeźbiarskie oraz spotkania poetyckie – ponad 890 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku na organizację w naszym regionie 95 różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Dofinansowanie przyznaliśmy w ramach otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych, realizujących zadania publiczne.

 

 - Kultura to nieodłączny element każdego społeczeństwa. Dostarcza nam wyjątkowych emocji, prowadzi do rozwoju osobistego, dzięki niej tworzona jest wspólnota między ludźmi. Jesteśmy dumni, że jako samorząd województwa możemy wspierać  wyjątkowe przedsięwzięcia kulturalne, które sprawiają, że nasz region staje się jeszcze piękniejszy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W ramach konkursu na wykonanie zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego środki trafiły na organizację między innymi licznych koncertów, festiwali, konkursów, w tym 13. Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu, 26. Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2019, Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka w Bydgoszczy, XXVIII Finału Turnieju Poezji Śpiewanej i 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku, XX Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych w Brodnicy, V Jubileuszowego Festiwalu Happy Jazz w Ciechocinku, Festiwalu Fado w Grudziądzu oraz IX Międzynarodowego Letniego Festiwalu Organowego w Tucholi.

 

Lista wszystkich dofinansowanych projektów

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 lipca 2019 r.

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone