Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Przedświąteczne spotkania z kulturą

Teatr Muzyczny zaprasza na przedświąteczne spotkanie ze spektaklem „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”
Teatr Muzyczny zaprasza na przedświąteczne spotkanie ze spektaklem „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”

W ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia zapraszamy do uczestnictwa w koncertach kolęd i świątecznych spektaklach, zorganizowanych przez wojewódzkie instytucje kultury.

 

Na pogodną, bożonarodzeniową historię właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk, czyli spektakl „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” do toruńskiego klubu Od Nowa zaprasza w środę i czwartek (19 i 20 grudnia) Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Spektakl to ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud. Więcej na stronie teatru.

 

Najpiękniejsze kolędy zabrzmią w Filharmonii Pomorskiej 19 i 21 grudnia. Podczas pierwszego koncertu wystąpi chór akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod dyrekcją Bernarda Mendlika, Benedykta Odyi oraz Michał Wachowiak (organy) i Katarzyna Jaracz (sopran). Dwa dni później kolędy i pastorałki wykona Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Bernarda Chmielarza oraz chóry dziecięce ze szkół z Bydgoszczy i regionu. Więcej tutaj i tutaj.

 

Z kolei na muzyczne spotkania z kolędami Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza tuż po świętach Bożego Narodzenia. 27 grudnia kolędowanie poprowadzą pracownicy ośrodka, a 5 stycznia tradycyjne kolędy i pastorałki wykona góralski zespół Zospa. Więcej tutaj i tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

19 grudnia 2018 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone