Poznaj smak miodu wprost z plastra – licytacja WOŚP trwa
Czym jest krata odgrodowa? Jakie rośliny uznaje się za miododajne? Jak założyć własną pasiekę? – odpowiedzi na te i inne pytania pozna podczas tegorocznego miodobrania na dachu Urzędu Marszałkowskiego zwycięzca licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzca licytacji pozna też smak miodu wprost z plastra. Licytacja trwa do wtorku (9 lutego). Zapraszamy!
Ostatnia niedziela stycznia odbyła się pod znakiem serca, czyli 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbieramy na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Do udziału w tegorocznym miodobraniu na dachu Urzędu Marszałkowskiego zapraszamy pasjonatów pszczelarstwa i miłośników miodu. Zwycięzca, w towarzystwie marszałka Piotra Całbeckiego, który od kilku lat posiada własną pasiekę, oraz prezesa Regionalnego Związku Pszczelarzy w Toruniu Tadeusza Dussy, zbierze miód z ulokowanych na dachu gmachu przy Placu Teatralnym 2 uli. Dowie się, czym charakteryzuje się miejskie pszczelarstwo oraz jak założyć własną pasiekę.
Link do licytacji prowadzonej przez toruński sztab WOŚP.
W pięciu ulach ulokowanych na płaskiej platformie dachu gmachu przy placu Teatralnym 2 mieszka pięć pszczelich rodzin liczących 40-50 tysięcy owadów każda. Relacja z ubiegłorocznego miodobrania.
29. finał WOŚP
W 2021 roku fundacja WOŚP ponownie wesprze oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy (poprzednio w 2008 roku). Na całym świecie zagrały aż 1362 sztaby. Zebrane pieniądze pozwolą na zakup takich sprzętów jak m.in.:
- zestawy endoskopów laryngologicznych
- egzoskopy
- lasery diodowe
- nawigacje optyczne otolaryngologiczne
- koblatory do operacji migdałków
- aparaty USG i RTG
- kardiomonitory
- lampy czołowe i operacyjne
- polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.
Wsparcie dla naszych szpitali
Sprzęt zakupiony dzięki środkom zebranym w ciągu ostatnich lat przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafił także do trzech szpitali prowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.
Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy otrzymał między innymi pompy insulinowe, kardiomonitory, urządzenia do badania słuchu, ultrasonografy, łóżeczka niemowlęce i respiratory. Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu trafiły aparaty USG, kardiomonitory, łóżka elektryczne i materace przeciwodleżynowe oraz urządzenie do specjalistycznego badania słuchu. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku zyskał stanowisko do resuscytacji noworodków, inkubator, lampy do fototerapii, leżanki dla rodziców, ultrasonograf i aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych.
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
4 lutego 2021 r.