Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Kazimiera Ciesielska

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Kazimiera Ciesielska, córka Marianny i Wojciecha Majdzińskich, urodziła się 1 marca 1917 roku w Trlągu (powiat inowrocławski), jako jedno z dziewięciorga dzieci. W rodzinnej miejscowości wychowywała się i spędziła pierwsze lata dorosłości. 

 

Była kierownikiem spółdzielni mleczarskiej w Trlągu. Poznała Stanisława Ciesielskiego, za którego wyszła w roku 1964. Po ślubie para przeniosła się do Gniezna (woj. wielkopolskie). Mąż był garbarzem, pani Kazimiera pracowała w jednej z tamtejszych cukrowni. 

 

Państwo Ciesielscy nie doczekali się potomstwa. Po śmierci męża w 1975 roku pani Kazimiera powróciła do Trląga. Obecnie razem z siostrą Łucją mieszkają w domu chrześniaka.

 

Od lat młodości pasją pani Kazimiery były prace ręczne, szczególnie haftowanie i szydełkowanie. Nestorka ma również talent do gotowania oraz pieczenia. Kulinarnymi zdolnościami dzieliła się ze znajomymi i sąsiadami, przygotowując ciasta na wesela oraz okolicznościowe przyjęcia.  

 

Pani Kazimiera uwielbia prace w ogrodzie. W wieku dziewięcdziesięciu lat wciąż chętnie spędzała czas na świeżym powietrzu, pielęgnując kwiaty i warzywa rosnące na działce. 

 

Babcia pani Kazimiery również cieszyła się długim życiem, dożyła stu dwóch lat. 

 

 

Opracowanie:

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Marzec 2020 r. 

 

Fot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej GoińskiFot. Andrzej Goiński

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone