Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Seminaria poświęcone patronowi województwa

Prelekcja „Karol Wojtyła jakoczłowiek, papież i mistyk” w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl
Prelekcja „Karol Wojtyła jakoczłowiek, papież i mistyk” w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl

W piątek (5 kwietnia) w Zespole Szkół nr 1 im. Karola Wojtyły - Jana Pawła II w Brodnicy odbył się ostatni wykład z cyklu seminariów poświęconych patronowi województwa świętemu Janowi Pawłowi II, które adresowaliśmy do młodzieży z naszego regionu. Prelekcję wygłosił ks. dr hab. Wiesław Kraiński.

 

Spotkanie pod nazwą „Jan Paweł II jako błogosławiony i święty – proces beatyfikacji i kanonizacji”, przybliżające postać patrona województwa kujawsko-pomorskiego, było ostatnim, szóstym wykładem z cyklu, który skierowaliśmy do młodzieży z regionu. Podczas prelekcji prezentowano Karola Wojtyłę jako człowieka, papieża i mistyka. Wykłady odbywały się w kujawsko-pomorskich szkołach. Spotkania zorganizował Urząd Marszałkowski we współpracy z Brodnickim Centrum Caritas.

 

  - Jako mieszkańcy jedynego regionu na świecie, któremu papież Franciszek powierzył patronat Jana Pawła II, mamy zaszczyt oraz obowiązek ten patronat wyjaśniać. Jest wiele aktualnych wątków, które pozostawił po sobie Ojciec Święty. Zaczynamy od rozmowy na te tematy z młodymi ludźmi, których tak ukochał Jan Paweł II – mówi marszałek Piotr Całbecki.   

 

Prelekcję wygłosił ks. dr hab. Wiesław Kraiński, nauczyciel akademicki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, oficjał Sądu Biskupiego w Toruniu.

 

Konferencja inaugurująca tegoroczny cykl spotkań dla młodzieży z regionu poświęconych patronowi województwa świętemu Janowi Pawłowi II odbyła się 19 lutego w Urzędzie Marszałkowskim. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z czterech szkół średnich z Torunia. Wykłady odbyły się także w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Kościelcu (powiat inowrocławski) i Grudziądzu.

 

Prelekcje są kontynuacją działań prowadzonych w ubiegłym roku. W przedsięwzięciu uczestniczyli mieszkańcy regionu, głównie młodzież ze szkół średnich. W całym cyklu wzięło udział blisko 800 osób. Więcej informacji tutaj i tutaj

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego  

 

19 marca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 8 kwietnia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone