Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Podejmujemy młodzież z Hiszpanii

Spotkanie młodzieży z Hiszpanii w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński
Spotkanie młodzieży z Hiszpanii w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński

Urząd Marszałkowski odwiedzili dziś (22 lutego) uczniowie szkoły Sagrado Corazón Mundaiz w San Sebastián w Hiszpanii. Młodzież gości w Kujawsko-Pomorskiem w ramach wymiany uczniowskiej realizowanej z V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół V LO w Toruniu.

 

Od września 2018 roku obie szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie wymiany szkolnej, którego celem jest rozwijanie kompetencji uczniów, łamanie barier kulturowych i językowych, poznawanie oraz promocja walorów historyczno-kulturowych regionów.

 

Dotychczas współpraca szkół odbywała się na portalu eTwinning poprzez tworzenie video clipów oraz prezentacji multimedialnych promujących kulturę i tradycje regionu. Kolejnym etapem są wizyty w szkołach partnerskich.

 

Między 18 a 25 lutego 33 uczniów wraz z opiekunami ze szkoły w San Sebastián gości w V LO w Toruniu, a między 5 a 12 kwietnia uczniowie toruńskiego liceum ogólnokształcącego odwiedzą szkołę partnerską w Hiszpanii. W trakcie wymiany uczniowie i ich opiekunowie uczestniczą w zajęciach lekcyjnych oraz pracują nad wspólnymi projektami. Hiszpanie poznają bogactwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze naszego województwa, a uczniowie V LO odwiedzą najważniejsze miejsca prowincji Gipúzkoa oraz Nawarry, regionu partnerskiego województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego

 

22 lutego 2019 r.

 

Spotkanie młodzieży z Hiszpanii w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie młodzieży z Hiszpanii w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie młodzieży z Hiszpanii w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie młodzieży z Hiszpanii w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie młodzieży z Hiszpanii w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej GoińskiSpotkanie młodzieży z Hiszpanii w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone