Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Pielgrzymi z Kujaw i Pomorza jadą na Światowe Dni Młodzieży do Panamy

Spotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Spotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Marszałek Piotr Całbecki podejmował (11 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim grupę młodych pielgrzymów z regionu, przygotowujących się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Organizację wyjazdu wspiera samorząd województwa.

 

- Cieszę się, że ci wspaniali młodzi ludzie będą promować nasze województwo podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Ta grupa osób - która wytrwale, od dłuższego czasu przygotowuje się do wyjazdu – bardzo dużo zyska. Wracając do Polski będą bardziej otwarci na innych – przecież spotkają tam rówieśników z całego świata, często o bardzo odmiennej kulturze i historii. Sądzę, że ta otwartość będzie procentować w przyszłości tym, że takim też będzie nasze województwo – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Na 34. Światowe Dni Młodzieży do Panamy, których inicjatorem i orędownikiem był św. Jan Paweł II, patron województw uda się 69-osobowa grupa z Kujawsko-Pomorskiego. Wyjazdy zaplanowano w przyszłym tygodniu, powrót do Polski  odbędzie się w ostatnich dnia stycznia. Hasło pielgrzymów z regionu to „Z Kujaw do Panamy”. Pośród ludzi różnych kultur i narodowości, młodzież promować będzie walory i zwyczaje regionu.

 

Kulminacją Światowych Dni Młodzieży będą spotkania z papieżem Franciszkiem między 22 a 27 stycznia. Zgodnie z tradycją spotkań młodych, w Panamie pielgrzymi z całego świata gromadzą się wspólnie podczas pięciu głównych uroczystości: mszy św. na otwarcie, ceremonii powitania papieża, drogi krzyżowej, czuwania z Ojcem Świętym i niedzielnej mszy św. wieńczącej spotkanie. Przygotowaniem do tego wydarzenia był udział pielgrzymów w szeregu spotkań ogólnopolskich o charakterze informacyjno-integracyjnym.

 

W spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim uczestniczyło 20-osobowa grupa młodych pielgrzymów oraz ich opiekunów z diecezji toruńskiej, bydgoskiej, włocławskiej, gnieźnieńskiej i płockiej. Nasi goście podsumowali przygotowania do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, otrzymali też materiały promujące region oraz koszulki z wizerunkiem patrona regionu i flagi, które zabiorą ze sobą do Panamy.

 

Departament Współpracy Międzynarodowej oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

11 stycznia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2019 r.

 

Spotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone