Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Przyszli wirtuozi grają Chopina w Szafarni

Konkurs Chopinowski w Szafarni, fot. Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Trwa 29. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży (18-22 maja). Do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni w Kujawsko-Pomorskiem zjechali młodzi adepci sztuki pianistycznej z całego świata. Galę otwarcia uświetnił recital fortepianowy Kamila Pacholca. Plenerowy koncert laureatów w niedzielę w samo południe. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp jest wolny. Organizatorzy zapraszają też na transmisję online na szafarnia.art.pl.

Czytaj więcej

Zasłużeni bibliotekarze z nagrodami

Nagrody z okazji dnia Bibliotekarza, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się dziś (20 maja) z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego. Podczas uroczystości nagrodzono osoby o szczególnych osiągnięciach w pracy na rzecz promocji czytelnictwa oraz rozwoju bibliotek.

Czytaj więcej

Pomoc przewlekle chorym

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Środki na opiekę paliatywną, prowadzenie wypożyczalni sprzętu do rehabilitacji, terapię domową czy fizykoterapię - dziewiętnaście pozarządówek z regionu otrzyma łącznie 250 tysięcy złotych na organizację wsparcia, leczenia lub rehabilitacji osób przewlekle chorych.

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

Madama Butterfly, Opera Nova w Bydgoszczy, fot. Andrzej Makowski

Międzynarodowy Konkurs dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, Festiwal Teatralny Kontakt, koncerty i warsztaty to tylko niektóre propozycje na weekend. Marszałek Piotr Całbecki z okazji zbliżającego się Dnia Matki zaprasza na wyjątkowy koncert. Nasze instytucje kultury po raz kolejny nie zawiodą melomanów i miłośników teatru, a wspomnienia z obcowania ze sztuką, które gwarantują, zostaną z nami co najmniej do kolejnego tygodnia!

Czytaj więcej

Wojewódzkie obchody święta strażaków

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Wąbrzeźnie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W czwartek (19 maja) w amfiteatrze nad jeziorem Zamkowym w Wąbrzeźnie odbywały się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. W programie spotkania uroczysty apel, wręczenie medali i odznaczeń oraz pokaz sprzętu strażackiego.

Czytaj więcej

O Azji w Toruniu

Uroczysta gala otwarcia Kongresu Azjatyckiego, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Już po raz dziewiąty liczne grono zainteresowanych tematem Azji – zarówno zawodowo, jak i prywatnie – spotyka się w Toruniu podczas Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego (18-20 maja), jednego z najważniejszych w Europie Środkowej wydarzeń poświęconych państwom Azji w wymiarze politycznym, społecznym, gospodarczym, biznesowym i kulturowym. Gościem honorowym jest Królestwo Tajlandii. Podczas uroczystej gali otwarcia samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

W regionie powstaną nowe obiekty sportowe

Wręczenie umów na małą infrastrukturę sportową, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał blisko milion złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej i blisko 2,5 miliona złotych na budowę ośmiu sal gimnastycznych w regionie. We wtorek (17 maja) w Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie (powiat aleksandrowski), z udziałem członka zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej, odbyło się uroczyste wręczenie umów. Zdjęcia

Czytaj więcej

Konkurs Chopinowski w Szafarni zainaugurowany

Inauguracja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Szafarni, fot. Ośrodek Chopinowski w Szafarni

W środę (18 maja) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni uroczyście zainaugurowano 29. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży. Otworzył go recital fortepianowy Kamila Pacholca. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe w Szafarni wstęp jest wolny.

Czytaj więcej

Pani Janina z medalem marszałka

Janina Szotowicz, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W środę (18 maja) wicemarszałek Zbigniew Sosnowski odwiedził Golub-Dobrzyń, gdzie spotkał się z Janiną Szotowicz. To jedna z najstarszych mieszkanek naszego województwa, która obchodziła niedawno setne urodziny.

Czytaj więcej

Szkolenia dla ratowników – zapisz się!

Szkolenia ratowników WOPR, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Trwają przygotowania do sezonu letniego i szkolenie nowej kadry. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ruszają kolejne nabory.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone