Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Dożynki Wojewódzkie coraz bliżej

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wielkimi krokami zbliżają się dwudniowe obchody wojewódzkiego święta plonów, które w ostatni weekend sierpnia organizujemy wspólnie z kurią diecezjalną we Włocławku oraz powiatem włocławskim, gminą wiejską Włocławek i miastem Włocławek. W programie poza barwnym korowodem dożynkowym m.in. jarmark produktów regionalnych i ekologicznych, swojskie rytmy etno w wykonaniu formacji pieśni i tańca, wystawa maszyn rolniczych oraz koncerty Tomasza Organka i zespołu Pectus. Plakat (PDF)

Czytaj więcej

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W poniedziałek (15 sierpnia) obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Uroczyste ceremonie oraz wojskowe pikniki będą odbywały się w całym regionie. Toruńskie obchody, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w Kościele Garnizonowym. Po mszy wojskowi i goście przemaszerują na Rynek Staromiejski, gdzie odbędzie się uroczysty apel.

Czytaj więcej

Wybierzemy Lidera Edukacji - wnioski do 4 września

Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Wspierają dzieci i młodzież w rozwijaniu pasji, są twórczy i zaangażowani, potrafią motywować do nauki – wyróżnimy najlepszych kujawsko-pomorskich nauczycieli. Na zgłoszenia czekamy do 4 września.

Czytaj więcej

Kujawsko-pomorskie zabytki – dbamy i chronimy

Prace konserwatorskie i restauratorskie przy nastawie ołtarza głównego z kościoła we Włókach, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Od prac budowlanych poprzez remonty konserwatorskie aż po restaurację dzieł sztuki – samorząd województwa od 14 lat realizuje program ochrony kujawsko-pomorskich zabytków. Tegoroczne rekordowe wsparcie wyniosło blisko 17 mln zł. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się prace między innymi prace konserwatorskie przy wieży bramnej w Zamku Bierzgłowskim (w powiecie toruńskim) oraz w kościołach we Włókach i Sicienku (oba w powiecie bydgoskim) i Papowie Toruńskim (powiat toruński). Dziś (11 sierpnia) świętujemy Dzień Konserwatora Zabytków.

Czytaj więcej

Będą się bawić w Chełmnie

Nine Hills Festival, fot. Rafał Skoczylas

Najbliższy weekend w Chełmnie upłynie pod znakiem sztuki, muzyki i zabawy. Od 12 do 14 sierpnia zapraszamy na Perspektywy – Nine Hills Festival.

Czytaj więcej

Festiwal Wisły już w ten weekend

Ubiegłoroczny Festiwal Wisły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Największy w kraju zlot statków i łodzi rzecznych, regaty, rejsy, koncerty, jarmark nadwiślańskich smaków i wiele innych wydarzeń znalazło się w programie tegorocznego Festiwalu Wisły, wydarzenia, które od lat łączy miasta i ludzi nad największą polską rzeką przepływającą przez nasz region. Imprezę wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Program na stronie www.festiwalwisly.pl

Czytaj więcej

Samych dobrych chwil, pani Janino!

Setne urodziny Janiny Uzarowskiej, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Od urodzenia związana z naszym regionem, zajmowała się rolnictwem i opieką nad dziećmi i domem. Janina Uzarowska obchodziła wczoraj (10 sierpnia) swoje setne urodziny. W środowe popołudnie odwiedziła ją członek zarządu Aneta Jędrzejewska, wręczając medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Czytaj więcej

Lato pod ciechocińskimi tężniami

Rewitalizacja ciechocińskich tężni. Czerwiec 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Finiszują prace przy gruntownej renowacji ciechocińskich tężni solankowych. Do dyspozycji mieszkańców i odwiedzających Perłę Kujaw kuracjuszy jest już prawie cały kompleks, z grotą solankową i tarasami widokowymi. Wykonawca prowadzi jeszcze prace porządkowe wokół tężni numer 3.

Czytaj więcej

Nagrodzimy najbardziej pomysłowe witacze

Witacz dożynkowy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W sierpniu rolnicy dziękują za plony i świętują – to czas dożynek. Na wsiach pojawiają się wówczas instalacje zwane witaczami. Marszałek Piotr Całbecki po raz czwarty zaprasza sołectwa do udziału w konkursie „Pomysłowy witacz dożynkowy 2022”, na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

Czytaj więcej

Konkurs na najlepszy produkt turystyczny

Fot. Daniel Pach

Do 24 sierpnia można nadsyłać zgłoszenia  do kolejnej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat POT 2022. To środowiskowe wyróżnienie, stanowiące rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Koordynatorem etapu regionalnego konkursu jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Zgłoszenia można nadsyłać przez aplikację konkursową.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone