Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

RPO 2014-2020: nasza strategia zdała egzamin

Zakupione ze środków RPO 2014-2020 autobusy z napędem hybrydowym w Grudziądzu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Przystępując do prac nad programem regionalnym nowej perspektywy, podsumowujemy nasz Regionalny Program Operacyjny (RPO) 2014-2020. Kolejna unijna siedmiolatka była w Kujawsko-Pomorskiem czasem intensywnej modernizacji, podnoszenia poziomu życia i odrabiania dystansu do najbardziej rozwiniętych europejskich regionów. Na ostatnie realizowane projekty i rozliczenia mamy jeszcze dwa lata. Środkom unijnym dla naszego regionu w kończącym się i przyszłym okresie programowania poświęcone było dzisiejsze (26 lipca) posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO. 

Czytaj więcej

Dożynki wojewódzkie 2021: miasto dziękuje wsi

Fot. Daniel Pach dla UMWKP

Wielki korowód dożynkowy ulicami starego miasta, przegląd kapel ludowych, kiermasze z dobrym jedzeniem i ludowym rękodziełem, a do tego Golec uOrkiestra, L.U.C. i Rebel Babel oraz party pod chmurką na plenerowej scenie na Jordankach – tegoroczne dożynki wojewódzkie odbędą się tym razem w Toruniu. Rozpoczynamy odliczanie do ostatniego weekendu wakacji!

Czytaj więcej

104. urodziny pani Aurelii

Wizyta u 104-letniej pani Aurelii Liwińskiej, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

- Śmiej się z ludźmi, płacz w ukryciu, bądź lekki w tańcu, ale nigdy w życiu – to recepta na długowieczność pani Aurelii Liwińskiej, pełnej energii mieszkanki Torunia, która w sobotę (24 lipca) świętowała swoje 104. urodziny. Nestorka, która należy do grona osób uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, towarzyszy nam podczas wielu ważnych dla województwa wydarzeń i uroczystości.

Czytaj więcej

Święto Jakubowe (zdjęcia)

Uroczystość erygowania sanktuarium św. Jakuba w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Toruń ma swoje sanktuarium św. Jakuba Apostoła. W niedzielnych (25 lipca) uroczystościach związanych z jego erygowaniem uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który jest promotorem Camino de Santiago i związanej z tym najstarszym szlakiem pielgrzymkowym tradycji, a także przewodniczącym Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba. Rok 2021 jest w Kościele katolickim Rokiem Świętym Jakubowym. 

Czytaj więcej

Lider Edukacji - na zgłoszenia czekamy do piątku

Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród, fot. Mikołaj Kuras

Po raz piąty wyróżnimy najlepszych, najbardziej twórczych i zaangażowanych nauczycieli regionu. Na kandydatury czekamy do końca lipca.

Czytaj więcej

Otwarcie ścieżki rowerowej w powiecie brodnickim

Ścieżka rowerowa wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 560, fot. Andrzej Goiński UMWKP

Nowa ścieżka rowerowa połączyła Brodnicę z Osiekiem. Trasa biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 560 i łączy się z drogą pieszo-rowerową, biegnącą przy wybudowanej wcześniej obwodnicy miasta. Z połączenia cykliście mogą korzystać od początku lata. W niedzielę (25 lipca) w oficjalnym otwarciu ścieżki wziął udział wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Zrób kolonoskopię – bezpłatnie i bez rejonizacji

Badanie kolonoskopowe w Centrum Onkologii, fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Zapraszamy do udziału w przygotowanym przez Urząd Marszałkowski programie profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Nie obowiązuje rejonizacja, więc każdy z mieszkańców regionu może wybrać dla siebie dowolną z siedemnastu proponowanych placówek w całym województwie. W ramach programu przebadamy łącznie 25 tysięcy osób.

Czytaj więcej

Unitas Durat na setne urodziny mieszkanki Jabłonowa Pomorskiego

Wręczenie medalu pani Łucji Mańskiej, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

To wesoła osoba, która lubi żarty i ma dobry kontakt z ludźmi - Łucja Mańska, mieszkanka Jabłonowa Pomorskiego dołączyła do osób uhonorowanych marszałkowskim medalem dla najstarszych mieszkańców naszego województwa. Nestorka doczekała się wielopokoleniowej rodziny, ma jedenaścioro wnucząt, piętnaścioro prawnucząt i trzy prawnuczki. W piątek (23 lipca), w dniu setnych urodzin, marszałkowski medal wręczył jubilatce wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Wizyta ambasadora Hiszpanii

Wizyta ambasadora Hiszpanii Francisca Javiera Sanabrii Valderramy, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Gościem marszałka Piotra Całbeckiego był w miniony piątek (23 lipca) ambasador Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama. Tematem spotkania, w którym uczestniczył też przewodniczący marszałkowskiej rady ds. rozwoju szlaku św. Jakuba ks. prof. Piotr Roszak, były niedzielne uroczystości związane z erygowaniem sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Toruniu. Gospodarz naszego województwa jest przewodniczącym Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba.

Czytaj więcej

Wsparcie dla pogorzelców w Nowej Białej

Fot. relacja telewizji Nowy Targ 24, zrzut z ekranu

Samorząd województwa przekaże 100 tysięcy złotych na odbudowę infrastruktury w Nowej Białej w gminie Nowy Targ w Małopolsce, gdzie w czerwcu doszło do tragicznego pożaru, który zniszczył 25 domów i zabudowania gospodarskie. Dach nad głową straciło wówczas ponad 100 osób.  

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone