Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

Kwiaty pod pomnikiem plutonowego Pająkowskiego

Uroczystości patriotyczne w Gniewkowie w stulecie powrotu do macierzy, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył dziś (19 stycznia) w Gniewkowie w powiecie inowrocławskim w uroczystościach stulecia powrotu miasta do macierzy i 75. rocznicy wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej.

Czytaj więcej

Laur Menedżera Roku w medycynie dla prof. Kowalewskiego

Prof. Kowalewski podczas spotkania z jury konkursu, fot. Bartosz Zielonacki/Termedia

Profesor Janusz Kowalewski, dyrektor marszałkowskiego Centrum Onkologii w Bydgoszczy, odebrał prestiżowy tytuł Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia 2019. Gala konkursu Sukces Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny odbyła się 16 stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie. CO jest aktualnie najlepszą lecznicą w Polsce.  

Czytaj więcej

Z wdzięczności za świadectwo

Aurelia Liwińska, studwuletnia mieszkanka Torunia, była gościem specjalnym jednego z lotów z Bydgoszczy do Warszawy, fot. Filip Kowalkowski

Najstarsza mieszkanka województwa i jedna z najstarszych Polek, włocławianka Kazimiera Koralewska, obchodziła w środę (15 stycznia) swoje 110. urodziny. Pani Kazimierze z okazji jubileuszu życzymy wszystkiego najlepszego. Najstarszym mieszkańcom województwa, którzy ukończyli setny rok życia wręczamy imienny medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, najwyższe wojewódzkie odznaczenie. W związku z tym zapraszamy  do kontaktu rodziny osób z województwa kujawsko-pomorskiego, które skończą sto lat, a także osób, powyżej setnego roku życia, którym do tej pory nie wręczyliśmy medalu. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 56 62 18 344.

Czytaj więcej

Bydgoszcz i Toruń świętują stulecie powrotu do wolnej Polski

Uroczysta sesja Rady Miasta Torunia, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Obchodzimy stulecie powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do macierzy. W Bydgoszczy, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, w przyszłym tygodniu zostaną odsłonięte umieszczone na historycznych gmachach tablice pamiątkowe poświęcone ojcom naszej niepodległości. Marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska uczestniczyli we wczorajszej (16 stycznia) uroczystej rocznicowej sesji Rady Miasta Torunia. Bydgoszcz - 100 Rocznica Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski (film 12,35 min)

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

Teatr Horzycy w Toruniu zaprasza na premierę spektaklu Alicja w krainie czarów, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Premiera w Horzycy, koncert symfoniczny w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej, spektakl dla najmłodszych w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu, konkurs kolęd i pastorałek w Chełmnie, oprowadzanie po wystawach w Galerii Wozownia, kolędowanie w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, warsztaty Cosplay w Książnicy Kopernikańskiej, zajęcia dla dzieci w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy oraz Wojewódzkim Ośrodek Animacji i Kultury w Toruniu to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

Czytaj więcej

Żywność z Kujaw i Pomorza na targach w Berlinie

Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze Grüne Woche, 2020 rok, fot.UMWKP

Tradycyjnie, już po raz 27., nasz region uczestniczyć będzie w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie. Największe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa odbędą się w dniach od 17 do 26 stycznia. Przez dziesięć dni na ponad stu tysiącach metrów kwadratowych powierzchni swoją ofertę przedstawi ponad półtora tysiąca wystawców z całego świata.

Czytaj więcej

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Fot. Tymon Markowski

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym. Głosować na miasto nad Brdą można tutaj.

Czytaj więcej

Spotkanie opłatkowe Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Spotkanie opłatkowe miast papieskich, fot. materiały Konferencji Episkopatu Polski

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył 15 stycznia w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym włodarzy miast i gmin papieskich, organizowanym przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, które odbyło się w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Województwo kujawsko-pomorskie jest jedynym na świecie, który został objęty oficjalnym patronatem Jana Pawła II.

Czytaj więcej

Lekcja miłości ojczyzny: tłumy na uroczystościach w Golubiu-Dobrzyniu

Obchody stulecia powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do macierzy, 17 stycznia 2020, Golub-Dobrzyń, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

100 lat temu Polska powróciła na Pomorze i Kujawy Zachodnie. W miniony piątek (17 stycznia), z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, odbyło się najbardziej spektakularne wydarzenie w jubileuszowym kalendarium – uroczystości w Golubiu-Dobrzyniu, z inscenizacją wkroczenia Błękitnej Armii generała Hallera do Golubia, przygotowaną przez stuosobową grupę rekonstrukcyjną. W wydarzeniu uczestniczyli tłumnie mieszkańcy regionu. Uroczystości objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Kolejne najbliższe wydarzenia. Golub-Dobrzyń - 100. rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski (film 12,5 min.)

Czytaj więcej

Strategia przyspieszenia 2030+

Konferencja rozpoczynająca prace nad strategią rozwoju województwa do roku 2030, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Rozpoczynamy prace nad strategią rozwoju województwa do roku 2030 - ważnym dokumentem programowym, który będzie m.in. podstawą do opracowania regionalnego programu operacyjnego województwa w perspektywie 2021-2027. W konferencji inaugurującej (14 stycznia) na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego uczestniczyli samorządowcy wszystkich szczebli z całego regionu, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej oraz reprezentacji środowiska akademickiego, organizacji pozarządowych i biznesu. 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone