Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Mamy program regionalny 2021-2027!

Komisja Europejskie zaakceptowała FEdKP 2021-2027, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP

Komisja Europejska zaakceptowała dziś (7 grudnia) Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027, nasz nowy program regionalny będący podstawą inwestowania w naszym województwie unijnych środków nowej perspektywy. Decyzję KE przekazał marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu szef Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej KE (DG Regio) Marc Lemaître, podczas spotkania w Brukseli.

Czytaj więcej

Szlachetna pomoc potrzebującym

Pakowanie „Szlachetnej paczki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Dzięki zbiórce zorganizowanej wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego udało się zakupić piekarnik, pralkę, okna, voucher na korepetycje z matematyki dla dwóch dziewczynek, artykuły spożywcze, chemiczne oraz tekstylia. Trzy rodziny z regionu otrzymają od nas podarunki w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, które ułatwią im życie. Na ten cel udało się zebrać 11,5 tysiąca złotych. Wczoraj (6 grudnia) w urzędzie paczki spakowali marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski wraz z pracownikami.

Czytaj więcej

Nowa interna w Więcborku

Otwarcie inwestycji w szpitalu powiatowym w Więcborku, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył wczoraj (6 grudnia), na zaproszenie starosty sępoleńskiego Jarosława Tadycha, w uroczystości otwarcia zmodernizowanego oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym w Więcborku. Wartość finansowanych w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 inwestycji placówki to blisko 4 miliony złotych.

Czytaj więcej

Bezpieczną drogą z Mroczy do Więcborka

Graf. ZDW w Bydgoszczy

Kończy się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Wielem (powiat nakielski) i Więcborkiem w powiecie sępoleńskim. Inwestycja o wartości ponad 12 mln złotych finansowana jest z budżetu samorządu województwa. Z zakresem wykonanych prac zapoznali się wczoraj (6 grudnia) marszałek Piotr Całbecki i radny województwa Tadeusz Pogoda. 

Czytaj więcej

Grudniowa sesja sejmiku młodzieżowego

Sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Dziś (7 grudnia) po raz czwarty obradował Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W trakcie sesji młodzież wysłuchała informacji o pracy dwóch departamentów Urzędu Marszałkowskiego, podjęto także szereg uchwał.

Czytaj więcej

Przedsmak Bożego Narodzenia na kiermaszu rękodzieła (zdjęcia)

Kiermasz rękodzieła osób niepełnosprawnych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Pod hasłem „My też potrafimy” odbyła się w poniedziałek (5 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim doroczna bożonarodzeniowa wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych. Połączony z nią kiermasz otworzyły przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i radna województwa Katarzyna Lubańska.

Czytaj więcej

Muzeum Historii Włocławka ma 50 lat

Jubileusz 50-lecia Muzeum Historii Włocławka, fot. Jarosław Czerwiński, Muzeum Etnograficzne we Włocławku

Muzeum Historii Włocławka, jeden z sześciu oddziałów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, świętuje 50-lecie działalności. Uroczystości jubileuszowe, z udziałem radnych województwa Wojciecha Jaranowskiego i Stanisława Pawlaka, odbyły się w sobotę (3 grudni)a. W ich trakcie wręczono ministerialne odznaczenia Zasłużony dla Kultury Polskiej, nadawane osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury, oraz otwarto okolicznościową wystawę poświęconą półwieczu działalności placówki.

Czytaj więcej

Sesja osób z niepełnosprawnościami

Sesja osób z niepełnosprawnościami, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W poniedziałek (5 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się XII Sesja Osób z Niepełnosprawnościami. Organizatorem spotkania jest samorząd województwa we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Sejmikiem Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Sesję prowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. 

Czytaj więcej

Inauguracyjne posiedzenie Rady Rynku Pracy nowej kadencji

Pierwsze posiedzenie Rady Rynku Pracy 2022-2026, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki wręczył w piątek (2 grudnia) akty powołania do Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy (WRRP) na lata 2022-2026. Podczas posiedzenia, w którym uczestniczył też dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Łukasz Jaworski, gremium wybrało przewodniczącego, którym został, na trzecią już kadencję, sekretarz województwa Marek Smoczyk.

Czytaj więcej

Wsparcie dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologami można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone