Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Wieś – projekty na miarę aspiracji

Ceremonia podpisania umów o dofinansowanie projektów, 24 marca 2023, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Umowy o dofinansowanie projektów w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze perspektywy 2014-2020 o łącznej wartości 14 milionów złotych przekazali dziś (24 marca) beneficjentom marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Finansujemy rozbudowę sieci wodociągowych i sanitarnych, tworzenie integrujących mieszkańców wiejskich centrów aktywności lokalnej, budowę i wyposażanie miejsc rekreacji, dedykowane zajęcia i warsztaty, a także przedsięwzięcia biznesowe. Zdjęcia do pobrania

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorskie organizatorem Halowych Mistrzostw Świata 2026

Konferencja prasowa ws. Halowych Mistrzostw Świata Kujawy Pomorze 2026 , fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

World Athletics Indoor Championships Kujawy Pomorze 2026 – tak brzmi oficjalna nazwa najważniejszej halowej imprezy lekkoatletycznej na świecie. To wielkie wyróżnienie dla Polski i województwa kujawsko-pomorskiego, a także wyzwanie, by sprostać oczekiwaniom najlepszych lekkoatletów i miłośników królowej sportu z całego globu. Decyzja rady World Athletics była tematem czwartkowej (23 marca) konferencji prasowej, w której uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki sejmiku województwa radny Jacek Gajewski i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

Czytaj więcej

W poniedziałek sesja sejmiku

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Podczas poniedziałkowego (27 marca) posiedzenia radni wysłuchają informacji podsumowującej obchody Roku Poli Negri, obchodzonego w związku ze 125. rocznicą urodzin tej międzynarodowej gwiazdy kina. Spodziewane jest przyjęcie uchwały w sprawie tegorocznych dotacji na restaurację zabytków. Transmisja online od godz. 10.  

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

8 Kobiet, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek Szabelski

Międzynarodowy Dzień Teatru już niebawem, w najbliższy weekend marszałkowskie instytucje kultury zapraszają na wyjątkowe spektakle. Miłośnicy teatru będą mieli wiele okazji do delektowania się sztuką. Rozpoczyna się tegoroczny przegląd spektakli teatrów niezależnych „Klamra”. W niedzielne popołudnie (26 marca) toruński Teatr Wilama Horzycy zaprasza całe rodziny na przedstawienie i warsztaty oraz premierę spektaklu „Razem”.

Czytaj więcej

Zajęcia z amerykańskimi żołnierzami

Spotkanie uczniów toruńskich szkół z żołnierzami USA, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Stacjonujący w Toruniu amerykańscy żołnierze uczestniczyli w środę i czwartek (22 i 23 marca) w zorganizowanych w Urzędzie Marszałkowskim spotkaniach z uczniami klas mundurowych VI Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Mundurowego w Toruniu.

Czytaj więcej

Przedświąteczna wystawa rękodzieła

Wystawa rękodzieła osób z niepełnosprawnościami, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W czwartek (23 marca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się doroczna wielkanocna wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych pod hasłem „My też potrafimy”. Własne stoiska wystawiło 46 instytucji wsparcia i integracji społecznej z całego województwa. Zebranych przywitali przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Kryminalny Debiut Roku 2022

Konferencja prasowa w Książnicy Kopernikańskiej, Kryminalny Debiut Roku 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Znamy tytuły powieści nominowanych do finału ogólnopolskiego konkursu literackiego Kryminalny Debiut Roku 2022. Za miesiąc dowiemy się kto otrzyma nagrodę marszałka Piotra Całbeckiego. Konto najlepszego debiutującego pisarza zasili 25 tysięcy złotych nagrody.

Czytaj więcej

Finał konkursu wiedzy o wielkich Polakach

Finałowy etap konkursu o wielkich Polakach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wczoraj (22 marca) w Urzędzie Marszałkowskim odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach”. Uczestników konkursu przywitał marszałek Piotr Całbecki. Tegoroczne hasło konkursu to „Mikołaj Kopernik i jego czasy”.

Czytaj więcej

Dworce kolejowe – nasze wizytówki

Dworzec kolejowy w Tucholi, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP

Wąbrzeźno i Tuchola to przykłady lokalnych społeczności, które poważnie traktują zobowiązanie by dostępność komunikacyjną powiązać z rozwiązaniami stawiającymi na publiczny transport przyjazny środowisku. Inwestycje dotyczące dworców kolejowych w tych miastach należy uznać za wzorowe wykorzystanie przeznaczonych na ten cel unijnych środków.

Czytaj więcej

Zmodernizowane jezdnie i drogi rowerowe wokół Chełmży

Prace na drodze wojewódzkiej nr 551, fot. ZDW

Ruszyła modernizacja kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 551 łączącej m.in. Bydgoszcz z Chełmżą i Wąbrzeźnem. Nowa nawierzchnia ułożona zostanie pomiędzy Pluskowęsami i Dźwierznem w powiecie toruńskim. Samorząd województwa zabezpieczył na tę inwestycję 12,5 mln złotych. W poprzednich latach na tym odcinku we współpracy z samorządami gmin powstały ścieżki pieszo-rowerowe.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.