Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

PROW: wiejski biznes, kultura rekreacja

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

11 umów o dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych o łącznej wartości ponad miliona 100 tysięcy złotych podpisali dziś (18 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim beneficjenci Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie przeznaczamy na rozwój lokalnej przedsiębiorczości, wyposażenie bibliotek i świetlic wiejskich oraz budowę obiektów małej architektury służących kulturze i rekreacji. W spotkaniu uczestniczyli wicemarszałek Dariusz Kurzawa i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów obędzie się pod ciechocińskimi tężniami w najbliższy weekend, fot. Mikołaj Kuras

Festiwal kultury Romów w Ciechocinku oraz koncerty w Toruniu, Szafarni i Lubostroniu to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

Czytaj więcej

Aktywne wakacje dzięki marszałkowskiemu wsparciu

Fot. Tymon Markowski

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego młodzi mieszkańcy Kujaw i Pomorza wezmą udział w różnego rodzaju wycieczkach, wędrówkach, obozach, warsztatach oraz zajęciach integracyjnych. Dofinansowanie na realizację 51 tego typu inicjatyw przyznaliśmy w ramach dwóch konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych.

Czytaj więcej

Napoje według tradycyjnych przepisów

Syrop z kwiatów mniszka lekarskiego (mniszek bronisławski), wpisany na liste produktów tradycyjnych z Kujaw i Pomorza, fot. z zasobów UMWKP

Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych wpisano już 86 potraw i produktów z regionu. Wśród z nich jest 14 napojów, z których część można przygotować samodzielnie w domu według tradycyjnych przepisów. Przyrządzimy je z roślin rosnących w ogrodzie, na polu bądź łące.

Czytaj więcej

Zapraszamy do Wdeckiego Parku Krajobrazowego

Zimorodek we Wdeckim Parku Krajobrazowym, fot. Daniel Pach

Urzekające niepowtarzalnością krajobrazu wschodnia część Borów Tucholskich i tereny w środkowym biegu rzeki Wdy, tworzą Wdecki Park Krajobrazowy. Wraz z otuliną park zajmuje ponad 23 tys. ha powierzchni. Duże zróżnicowanie terenu, wiele jezior i rzek, bogactwo gatunków zwierząt i roślin czynią tereny Wdeckiego Parku Krajobrazowego idealnym miejscem dla turystyki i wypoczynku.

Czytaj więcej

Festiwal muzyki chrześcijańskiej w Toruniu

Ubiegłoroczne Song of Songs, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Song Of Songs Festival - jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie, w weekend (19-20 lipca) ponownie zawita do Torunia. Wydarzenie odbędzie się na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Zaplanowano dwanaście koncertów, podczas których zagrają gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Czytaj więcej

Aktualne konkursy RPO

Utworzone przy udziale środków unijnych przedszkole Zielony zakątek w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Obecnie trwa kilka konkursów, w których można uzyskać dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, m. in. na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, programy prozdrowotne w miejscu pracy, tworzenie nowych miejsc w przedszkolach, rozbudowę oświetlenia miejskiego, rewitalizację obszarów miejskich czy gospodarkę wodno-ściekową.

Czytaj więcej

Kujawy Pomorze Film Office - zapraszamy filmowców

Kujawsko-Pomorskie to region pełen ciekawych plenerów, fot. Daniel Pach dla UMWKP

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego uruchomił Kujawy Pomorze Film Office – punkt kontaktowy dla twórców i producentów, zainteresowanych realizacją produkcji filmowych na terenie naszego województwa. Biuro służy szeroką pomocą – od wskazania miejsc, w których można ulokować filmową narrację, po uzyskanie zgód np. na zamknięcie odcinka drogi na potrzeby filmowców.

Czytaj więcej

Finisz budowy na Bielanach – zapraszamy na niedzielne zwiedzanie

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Inwestycja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, największe kujawsko-pomorskie przedsięwzięcie inwestycyjne w służbie zdrowia, na ostatniej prostej. Trwają prace wykończeniowe i instalacja zakupionego sprzętu, w tym aparatury medycznej najnowszej generacji. W połowie przyszłego roku lecznica działać już będzie w nowo wybudowanych obiektach. Zapraszamy na niedzielne (21 lipca) zwiedzanie budowy szpitalnego miasteczka.

Czytaj więcej

„Nova Muzyka i Architektura” po raz dwudziesty trzeci

Koncert Alla Polacca - smyczkowe wycinanki w ramach 23. Miedzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura, fot. Mikolaj Kuras

Toruńska starówka przez całe lato rozbrzmiewająca dźwiękami muzyki klasycznej, koncerty z udziałem wybitnych artystów z kraju i zagranicy – w Toruniu trwa 23. Międzynarodowy Festiwal „Nowa Muzyka i Architektura”. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone