Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Obradowało regionalne Forum Samorządowe

XV Forum Samorządowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W Toruniu odbyło się dziś (4 października) posiedzenie Forum Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Spotkanie reprezentantów samorządów terytorialnych wszystkich szczebli z całego regionu otworzył marszałek Piotr Całbecki. Wśród gości byli m.in. marszałek Senatu Tomasz Grodzki i poseł na Sejm Władysław Kosiniak-Kamysz. Samorząd województwa reprezentowali również przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa Agnieszka Kłopotek i radna Katarzyna Lubańska.

Czytaj więcej

Nowa pracownia rezonansowa w Szpitalu Zespolonym w Toruniu

Otwarcie pracowni rezonansowej WSZ w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki otworzył we wtorek (3 października) nową pracownię nowoczesnej diagnostyki obrazowej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu.

Czytaj więcej

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939

Uroczystości pod pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Główne wojewódzkie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939 odbyły się w poniedziałek (2 października) wczesnym popołudniem w toruńskim Parku Pamięci, pod odsłoniętym w 2018 roku pomnikiem, który jest symbolicznym miejscem upamiętnienia polskich cywili, bestialsko zamordowanych przez niemieckich okupantów w pierwszych miesiącach drugiej wojny światowej. Wcześniej, w godzinach porannych, marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski złożyli kwiaty pod pomnikiem Pamięci Ofiar Barbarki. Uroczyste ceremonie miały miejsce również w Bydgoszczy - wicemarszałek Zbigniew Ostrowski złożył kwiaty na Cmentarzu Bohaterów miasta.

Czytaj więcej

Kulturalny Weekend z Funduszami Unijnymi

Festyn europejski w Chełmży, fot: K35 photo Adrian Chmielewski

W regionie odbywają się rodzinne festyny europejskie, wydarzenia kulturalne promujące gospodarowanie funduszami europejskimi. W najbliższy weekend zapraszamy na koncerty, warsztaty i pokazy między innymi do Sępólna i Brodnicy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. To jest nasz wspólny sukces

Czytaj więcej

Rowerowe Kujawsko-Pomorskie

Podsumowanie sezonu kolarskiego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

We wtorek (3 października) na toruńskiej Motoarenie odbyło się podsumowanie sezonu kolarskiego 2023 w regionie. Podczas spotkania, które otworzył marszałek Piotr Całbecki nagrody i wyróżnienia odebrali najlepsi zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego, a na torze rywalizowali trenujący w szkółkach kolarskich młodzi sportowcy.

Czytaj więcej

Podsumowaliśmy projekty społeczne NGO-sów

Spotkanie z przedstawicielami NGO, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Przeszło 6 milionów złotych przeznaczyliśmy na wsparcie udzielane przez organizacje pozarządowe osobom dotkniętym skutkami pandemii COVID-19. We wtorek (3 października) marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radni województwa Katarzyna Lubańska i Tadeusz Pogoda spotkali się z przedstawicielami instytucji trzeciego sektora, by podsumować zrealizowane dzięki tym środkom przedsięwzięcia. Zdjęcia do pobrania

Czytaj więcej

To jest nasz wspólny sukces!

Wyspa Młyńska z Młynami Rothera w Bydgoszczy; fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto dla UMWKP

Za nami kolejna unijna siedmiolatka, czas intensywnego inwestowania środków pomocowych Unii Europejskiej i związanego z tym dynamicznego rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Nasz Regionalny Program Operacyjny 2014-2020 jest na ostatniej prostej. Ze sposobu i stylu, w jakim go wdrażamy, możemy być dumni. To jest nasz wspólny sukces!

Czytaj więcej

Bierzgłowska organistówka odzyska dawny blask

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod odbudowę organistówki w Bierzgłowie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w sobotę (30 września) w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod odbudowę organistówki parafii Wniebowzięcia NMP w Bierzgłowie (powiat toruński). Inwestycja zostanie sfinansowana z funduszy unijnych.

Czytaj więcej

Studenci i wykładowcy wracają na uczelnie

Inauguracja roku akademickiego UKW, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl

Społeczności uczelniane w całym kraju rozpoczynają nowy rok akademicki. Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w poniedziałek (2 października) w inauguracji na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. We wtorek (3 października), z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, uroczystości inauguracyjne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Czytaj więcej

Sto lat, Panie Prezydencie!

80. urodziny obchodził w piątek (29 września) Lech Wałęsa pochodzący z Kujaw i Pomorza pierwszy przywódca „Solidarności”.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.