Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Umowy RPO: przedsiębiorczość, termomodernizacja i nowe obiekty sportowe

Wręczenie umów RPO, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Doradztwo, szkolenia i granty dla włocławskich firm, termomodernizacja budynków w powiecie nakielskim i kolejny etap rewitalizacji przestrzeni publicznej w Lubiczu Górnym (powiat toruński) - to nowe projekty, które zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Umowy o dofinansowanie opiewające na kwotę blisko 4,5 mln zł wręczyli dziś (20 października) beneficjentom marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Konwent Marszałków zbiera się jutro w Żninie

Poprzedzająca posiedzenie konwentu samorządowa debata na temat kultury, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Dzisiejsza (20 października) samorządowa debata o kulturze była wstępem do jutrzejszego (21 października) posiedzenia Konwentu Marszałków Województw, które odbędzie się w Żninie z udziałem przedstawicieli rządu, ekspertów i reprezentantów interesariuszy biznesowych. Wśród pozostałych tematów m.in. stan przygotowań do wdrażania unijnej polityki spójności 2021-2027 i Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Województwo kujawsko-pomorskie sprawuje obecnie prezydencję w konwencie i koordynuje jego prace. Transmisja online od godz. 9.30

Czytaj więcej

Konwent Przewodniczących Sejmików Województw RP

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Jutro (21 października) w Toruniu zbiera się Konwent Przewodniczących Sejmików. Transmisja online od godz. 9

Czytaj więcej

W hołdzie księdzu Jerzemu

37. Rocznica męczeńskiej śmierci księdza Popiełuszki – uroczystości w Górsku, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią” – podkreślał ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wczoraj (19 października), w 37. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego, marszałek Piotr Całbecki i marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki złożyli w Górsku (powiat toruński) kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym uprowadzenie kapelana Solidarności. W Toruniu hołd księdzu Popiełuszce złożył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, a we włocławskich uroczystościach udział wzięli członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

Smaki Kujaw i Pomorza – zapraszamy do zakupów

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Pasztety i kiełbasy, sery, syropy, powidła, galaretki, miody oraz sezonowe warzywa i owoce – te i wiele innych regionalnych przysmaków prosto od producentów z Kujaw i Pomorza można nabyć w sklepie internetowym www.lokalna-zywnosc.pl. W ofercie ponad 200 różnych produktów. Zamówienia można składać do poniedziałku (25 października). Odbiór w czwartek (28 października) w punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym, budynku Urzędu przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Toruniu lub w Auli UMK.

Czytaj więcej

Nasze parki zapraszają na Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

Górzysty krajobraz Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, fot. Daniel Pach dla UMWKP

,,Otwarte krajobrazy” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Dnia Krajobrazu. Wydarzenia związane z tym dniem odbywają się w październiku w całej Polsce. W akcję włączyły się również parki krajobrazowe w Kujawsko-Pomorskiem, których pracownicy przygotowali z tej okazji spacery krajobrazowe, wykłady, wystawy fotografii i konkursy. Zapraszamy w teren!

Czytaj więcej

Ekonomia społeczna – wyzwania, narzędzia, przyszłość

Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W Toruniu rozpoczęło się wczoraj (19 października) Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej, poświęcone nowym doświadczeniom i perspektywom tego segmentu gospodarki. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, w uznaniu naszych osiągnięć w dziedzinie włączenia społecznego osób wykluczonych, został zaproszony do współpracy w ramach Deklaracji Weneckiej, której sygnatariuszami są (w liczbie 200) samorządy miejskie i regionalne na całym świecie, respektujące zasadę zrównoważonego rozwoju w dziedzinie polityki społecznej i prorodzinnej.

Czytaj więcej

Jutro czekamy na krwiodawców

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Mimo postępu medycyny nie udało się dotąd stworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Jutro (21 października) po raz dziesiąty w tym roku specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym można honorowo oddać krew, stanie na placu Teatralnym przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. 

Czytaj więcej

Spotkanie z prymusami

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Wygrywają międzynarodowe olimpiady, zdobywają stypendia, a maturę zdają na sto procent – marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbieta Piniewska oraz członek zarządu Sławomir Kopyść spotkali się wczoraj (18 października) z najlepszymi absolwentami kujawsko-pomorskich liceów. Przekazali im gratulacje i nagrody.

Czytaj więcej

Nowe marszałkowskie bransoletki życia już działają

Przekazanie bransoletek życia mieszkańcom Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Trwa rozruch przygotowanego przez marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej (ROPS) dużego programu teleopieki domowej, którym obejmujemy 3 tysiące niesamodzielnych osób starszych. W systemie, którego sercem jest centrum operacyjne działające w kompleksie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, mamy już blisko ośmiuset seniorów. Wkrótce dołączy do nich m.in. pół tysiąca mieszkańców Bydgoszczy. Kilkorgu bydgoskim seniorom opaski przekazał wczoraj (18 października) wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone