Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Informacje prasowe

Niech dobrze służy po wsze czasy!

Podpisanie umowy z wykonawcą dokumentacji projektowej rozbudowy Filharmonii Pomorskiej, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Renomowana krakowska pracownia Kozień Architekci, ta sama, która wiosną ubiegłego roku wygrała konkurs na koncepcję architektoniczną, przystępuje do prac nad dokumentacją projektową dotyczącą rozbudowy i modernizacji gmachu Filharmonii Pomorskiej. W obecności marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej dziś (13 maja) w Bydgoszczy podpisano umowę w tej sprawie.

Czytaj więcej

40 lat rolniczej „Solidarności” (dużo zdjęć)

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Toruniu, fot. Szymon Ździebło tarantoga.pl dla UMWKP

Toruń, Inowrocław i Łubianka – to miejsca, w których wczoraj (12 maja) odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Marszałek Piotr Całbecki i prorektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Wojciech Wysota podpisali list intencyjny otwierający drogę badaniom historycznym poświęconym wiejskim działaczom opozycji antykomunistycznej w PRL. W Łubiance w powiecie toruńskim zasłużeni dla chłopskiego ruchu sprzeciwu odebrali wysokie odznaczenia państwo i medale okolicznościowe.

Czytaj więcej

Marszałkowski pakiet antykryzysowy: pożyczki płynnościowe w zasięgu ręki

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kujawsko-pomorskie firmy wciąż mają możliwość ubiegania się o pożyczki płynnościowe w ramach samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 i łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarce, a wojewódzki magazyn antycovidowy zaprasza placówki medyczne do składania zamówień na bezpłatne środki ochrony osobistej. Marszałkowski pakiet antykryzysowy, który jest realną pomocą dla instytucji służby zdrowia, ośrodków wsparcia społecznego i firm, jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

Program regionalny 2021-2027: wsparcie ponad podziałami

Forum samorządowe poświęcone programowi regionalnemu 2021-2027, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Uczestnicy poniedziałkowego (10 maja) Forum Samorządowego przyjęli skierowany do premiera Mateusza Morawieckiego apel popierający marszałkowskie stanowisko w negocjacjach dotyczących budżetu nowego programu regionalnego 2021-2027. Przygotowanie podobnego dokumentu uzgodnili także parlamentarzyści Kujaw i Pomorza, który spotkali się online z marszałkiem Piotrem Całbeckim w miniony czwartek (6 maja). Podczas tego ostatniego spotkania ustalono też powstanie, jako swego rodzaju lobby w Sejmie i Senacie, kujawsko-pomorskiego zespołu parlamentarnego. 

Czytaj więcej

Zabiegamy o rządowe wsparcie na budowę obwodnic

Obwodnica Chełmna, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Budowa obwodnic Tucholi, Brodnicy i Rypina to projekty, które zgłaszamy w naborze wniosków o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorząd województwa przygotowuje obecnie realizacje 13 tego typu inwestycji – pozostałe 10 planujemy sfinansować z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz budżetu województwa i budżetów samorządów lokalnych.

Czytaj więcej

Sztafety uczczą pamięć Bronka

Start sztafety do Pucka, luty 2020 rok, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W 70. rocznicę urodzin wybitnego polskiego lekkoatlety Bronisława Malinowskiego (4 czerwca) Urząd Marszałkowski organizuje bieg sztafetowy z Bydgoszczy i Torunia do Grudziądza. To jedno z wydarzeń wpisujących się w ustanowiony przez sejmik województwa rok gwiazdy Królowej Sportu. Zapisy ruszyły.

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Dla miłośników muzealnych wędrówek najbliższy weekend będzie prawdziwą gratką – przed nami Europejska Noc Muzeów! Z tej okazji marszałkowskie placówki przygotowały szereg atrakcji – nowe wystawy, zniżki na bilety i spotkania z autorami ekspozycji. Melomanów zainteresuje 28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Szafarni. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kulturalną naszych instytucji.

Czytaj więcej

28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Szafarni

Ośrodek Chopinowski w Szafarni, fot. Szymon Ździebło tarantoga.pl dla UMWKP

Wczoraj (12 maja) po rocznej przerwie wymuszonej sytuacją pandemiczną na świecie, Ośrodek Chopinowski w Szafarni organizuje 28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Z racji obowiązujących restrykcji, konkurs odbędzie się w formie hybrydowej.

Czytaj więcej

Puchar Gordona Bennetta w Toruniu

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Blisko dwadzieścia balonów z międzynarodowymi drużynami na pokładzie pojawi się w sierpniu na kujawsko-pomorskim niebie. Wszystko za sprawą zaplanowanych na koniec wakacji Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych w lotach długodystansowych o puchar Gordona Bennetta. To najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie lotnicze na świecie. Organizację wielkiej balonowej fiesty wspiera samorząd województwa.

Czytaj więcej

Dom dla dzieci w Rypinie

Otwarcie placówki opiekuńczo-wychowawczej w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W całym regionie powstają „czternastki” czyli kameralne domy dziecka, z których każdy przeznaczony jest dla maksymalnie 14 młodych mieszkańców. We wtorek (11 maja), z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego i radnego województwa Pawła Zgórzyńskiego, oficjalnie otwarto kolejną taką placówkę w Rypinie. Dofinansowanie unijne tej inwestycji przekazane przez samorząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (RPO) wyniosło blisko 3,5 mln złotych.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone