Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Informacje prasowe

XXVII sesja sejmiku województwa

Trwa posiedzenie sejmiku. Podczas dzisiejszych obrad spodziewane jest m.in. przyjęcie wniesionego przez marszałka Piotra Całbeckiego stanowiska w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Doktor Wandy Błeńskiej, toruńskiej lekarki, członkini podziemnej Armii Krajowej w czasie drugiej wojny światowej, która przez 43 lata leczyła trędowatych w ośrodku misyjnym Ugandzie. Obrady odbywają się w trybie zdalnym. Transmisja online  

Czytaj więcej

Zaczynamy przygotowania do świąt

Marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu podczas wyboru choinki towarzyszyły dzieci z gminy Unisław, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Prawie 20 metrów wysokości mierzy choinka, która stanie przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W piątek (27 listopada) marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu w wyborze drzewka w lesie pod Raciniewem w powiecie chełmińskim pomagały dzieci z gminy Unisław. Świerk trafi do Torunia w tym tygodniu.

Czytaj więcej

Co nowego w e-Szkole?

Wzory skróconego mnożenia, działania na potęgach i pierwiastkach w zadaniach testowych z matematyki, spotkanie z twórczością Adama Mickiewicza, powtórki do matury z geografii i lekcja gramatyki języka angielskiego to tylko niektóre z wielu ciekawych zajęć, które proponujemy w tym tygodniu w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Zachęcamy też do oglądania materiałów archiwalnych.

Czytaj więcej

Będą szkolenia dla przyszłych ratowników wodnych

Uroczystość przekazania umowy o dofinansowanie szkoleń dla przyszłych ratowników wodnych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Blisko tysiąc mieszkańców naszego regionu będzie mogło zdobyć kwalifikacje i uprawnienia niezbędne do pracy w ratownictwie wodnym. Szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz kursy zawodowe dla ratowników wodnych, sterników motorowodnych lub płetwonurków ruszą w przyszłym roku i prowadzone będą przez 3 kolejne lata. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. W piątek (27 listopada) marszałek województwa Piotr Całbecki przekazał umowę o dofinansowanie projektu prezesowi Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Maciejowi Banachowskiemu.

Czytaj więcej

Ratunek dla gastronomii i klubów fitness

Konferencja prasowa marszałka Piotra Całbeckiego z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego i przedstawiciela branży gastronomicznej Remigiusza Wenglera, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki ogłosił w środę (25 listopada) zakres i zasady wsparcia samorządu województwa dla branży gastronomicznej i branży fitness. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej będą się mogły ubiegać o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy oraz pożyczki udzielane na weksel in blanco. Przygotowujemy też kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos.

Czytaj więcej

Żegnamy Franciszka Złotnikiewicza

Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Odszedł Franciszek Złotnikiewicz, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2008-2010, długoletni dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, wicewojewoda włocławski w latach 1996-1997.

Czytaj więcej

Osocze ozdrowieńców może uratować życie

Liczba ozdrowieńców w Kujawsko-Pomorskiem stale rośnie. Osocze osób, które przebyły zakażenie koronawirusem i wyzdrowiały może uratować życie kolejnych chorych. W naszym województwie można je oddać w oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Inowrocławiu, Włocławku i Brodnicy. W piątek (27 listopada) osocze oddali wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i jego asystent.

Czytaj więcej

Zachęcamy do korzystania z zasobów e-Szkoły

Po dwóch pierwszych miesiącach nauki w szkołach wszyscy uczniowie ponownie objęci zostali nauczaniem zdalnym. Młodzieży pozostającej w domach przypominamy o gromadzonych od marca na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej e-lekcjach, do których można powracać w dowolnym momencie. Z pewnością będą pomocne podczas samodzielnej nauki, a także przygotowań do klasówek i egzaminów.

Czytaj więcej

Konwent Marszałków o stanie epidemicznym kraju

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski uczestniczył wczoraj (26 listopada) w odbywającym się online posiedzeniu Konwentu Marszałków Województw RP. Gospodarzem spotkania, po raz trzeci w tym roku, jest województwo lubuskie. Motywem przewodnim obrad są sytuacja epidemiologiczna kraju oraz rządowy plan przeciwdziałania pandemii, jak również wymiana doświadczeń w zakresie organizacji szpitali tymczasowych i roli szpitali koordynujących.

Czytaj więcej

Marszałek Piotr Całbecki na czele rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Posiedzenie KWRiST 25 listopada 2020, przewodniczą marszałek Piotr Całbecki i wiceminister w MSWiA Paweł Szefernaker

Marszałek Piotr Całbecki objął na najbliższe pół roku współprzewodnictwo Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST). Gremium, którego drugim współprzewodniczącym jest reprezentujący stronę rządową minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, na wczorajszym (25 listopada) posiedzeniu zajmowało się m.in. podziałem przyszłorocznej subwencji oświatowej i ponadtrzystumilionowej tegorocznej rezerwy subwencji, która zostanie podzielona między gminy, powiaty i województwa o najniższych dochodach per capita.    

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone