Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Informacje prasowe

Rozwijamy relacje z Chorwatami

Ceremonia złożenia kwiatów pod pomnikiem Władysława Raczkiewicza, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W Kujawsko-Pomorskiem gości oficjalna delegacja chorwackiej Żupanii Medzimurskiej, która od 2018 roku jest naszym regionem partnerskim. Z przewodniczącym delegacji, zastępcą żupana Josipem Grivecem, spotkał się dziś (11 listopada) marszałek Piotr Całbecki. Nasi chorwaccy goście uczestniczą w wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.  

Czytaj więcej

Nowa zmiana żołnierzy USA

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z dowództwem nowej zmiany żołnierzy USA, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się dziś (11 listopada) w Urzędzie Marszałkowskiej z dowództwem 3. Batalionu 16. Pułku Artylerii Polowej Armii Stanów Zjednoczonych. To czwarty z kolei oddział żołnierzy stacjonujących w naszym regionie na w ramach polsko-amerykańskiej operacji Atlantic Resolve, która ma na celu wzmocnienie potencjału militarnego NATO na jego wschodniej flance. Amerykanie uczestniczą w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Toruniu. Od dziś obywatele polscy podróżują do USA bez wiz

Czytaj więcej

Unitas Durat dla nestora bydgoskiej urologii

Medal Unitas Durat wręczył doktorowi Gajewskiemu wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, fot. Andrzej Goiński

Kontynuujemy akcję honorowania stuletnich mieszkańców regionu z okazji ubiegłorocznej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 8 listopada wicemarszałek Zbigniew Ostrowski spotkał się z doktorem Henrykiem Gajewskim, nestorem bydgoskiej urologii.

Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości

Toruńskie uroczystości 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

101 lat temu, po ponad stu latach nieobecności na mapie politycznej Europy, Polska odzyskała niepodległość. W wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczy marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina

Festyn gęsinowy w Przysieku, fot. Filip Kowalkowski

Stało się już tradycją, że w okresie obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbywają się wydarzenia związane z naszą kampanią „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Główną imprezą był dwudniowy festiwal w Przysieku (9 i 10 listopada).

Czytaj więcej

Kultura dla Niepodległej

Fot. Andrzej Goiński

Koncert „Ku pokrzepieniu serc” w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, spektakl teatralny i Nadzwyczajny Koncert w Pałacu Lubostroń oraz warsztaty w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu to nasze propozycje na spotkanie z kulturą z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Więcej weekendowych propozycji.

Czytaj więcej

Plac Jana Czochralskiego w Toruniu + nasz konkurs

Okładka komiksu o prof. Janie Czochralskim

Plac przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu nosi otrzymał imię profesora Jana Czochralskiego, polskiego uczonego, twórcy metody otrzymywania monokryształów krzemu.

Czytaj więcej

Jubileusz CPP Toruń-Pacific

Gala jubileuszowa CPP Toruń-Pacific, fot. Andrzej Goiński

Jedna z największych kujawsko-pomorskich firm, producent popularnych płatków śniadaniowych Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, obchodzi ćwierćwiecze nawiązania współpracy z partnerami strategicznymi, światowymi liderami branży spożywczej Nestle i General Mills. Podczas czwartkowej (7 listopada) gali jubileuszowej marszałek Piotr Całbecki wręczył prezesowi przedsiębiorstwa Wojciechowi B. Sobieszakowi najwyższe wojewódzkie odznaczenie, medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Czytaj więcej

Dodatkowe środki dla Lokalnych Grup Działania

Uroczystość wręczenia aneksów dla LGD, fot. Andrzej Goiński

Dzięki swojej aktywności i zaangażowaniu, poprzez osiągnięcie określonych celów, cztery Lokalne Grupy Działania z powiatów toruńskiego, brodnickiego i radziejowskiego otrzymają od dodatkowe środki, które przekażą mieszkańcom swoich obszarów. Najwyższe dofinansowanie, bo aż 3,2 miliona złotych otrzyma Lokalna Grupa Działania Podgrodzie Toruńskie z przeznaczeniem na rewitalizację społeczno-gospodarczą miejscowości wiejskich. W czwartek (7 listopada) przedstawiciele LGD z rąk Anety Jędrzejewskiej - członka zarządu województwa odebrali aneksy do umów zwiększające dofinansowanie.

Czytaj więcej

Konkurs na relacje gęsinowe - czekamy na zgłoszenia

Jak co roku na uczestników konkursów gęsinowych czekaja atrakcyjne nagrody, w tym rodzinny zestaw rowerów. Fot. Łukasz Piecyk

Rowery dla rodziny są główną nagrodą w naszym konkursie w ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. Wystarczy przesłać relację ze wspólnego świętowania 11 listopada.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone