Zwiedzanie szpitalnego miasteczka – marszałek zaprasza
Mimo zimy ekipy budowlane na toruńskich Bielanach nie próżnują. Efekty prac można zobaczyć z bliska podczas dni otwartych na budowie. Ostatnia wycieczka odbyła się w niedzielę (zdjęcia), kolejna 25 marca.
Budowę zwiedzają dwie maksymalnie 20-osobowe grupy. Pierwsza wchodzi na teren budowy o godz. 11, druga o 12.30. Na Bielanach trzeba być jednak 15 minut wcześniej. Uczestnicy muszą założyć kaski i specjalne kamizelki, wysłuchać wskazówek dotyczących zasad zwiedzania. W spacerze może wziąć udział każdy, także dzieci, ale tylko pod opieką dorosłych. Jak się przygotować? Przede wszystkim należy założyć odpowiednie obuwie, najlepiej trekkingowe z grubymi podeszwami, jeśli będzie padał deszcz dobre będą kalosze.
Udział w wycieczce jest bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Można to zrobić dzwoniąc pod nr telefonu 56 656 21 22 lub wysyłając zgłoszenie na adres zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Poprosimy o podanie imienia, nazwiska, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu, a w przypadku dzieci także wieku.
Na uczestników wycieczki czekają upominki. Każdy dorosły otrzyma apteczkę samochodową. Będą też niespodzianki dla dzieci. Zwiedzającym zrobimy pamiątkowe zdjęcia, z których powstanie później wielkoformatowa grafika. Będzie ona prezentowana na terenie szpitala.
Pierwsza w tym roku wycieczka odbyła się 24 lutego, budowę zwiedzali między innymi przewodnicy PTTK; druga w minioną niedzielę. Kolejne zaplanowano w terminach: 25 marca, 8 i 22 kwietnia, 6 i 20 maja, 3 i 17 czerwca oraz 1 lipca. Po wakacyjnej przerwie zwiedzanie zostanie wznowione we wrześniu.
Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. W nowym gmachu głównym znajdą się między innymi centralny blok operacyjny, szpitalny oddział ratunkowy i oddziały łóżkowe. Obok powstaną m. in. pawilony dla oddziałów psychiatrycznych i szpitala zakaźnego. Obecny główny budynek zostanie gruntowanie zmodernizowany. Koszt inwestycji to 560 mln zł. Rozbudowa rozpoczęła się w grudniu 2016 roku. Wykonawca, firma Budimex, ma się uporać z robotami do końca 2019 roku.
Sporo zostało już zrobione. Od prawie trzech miesięcy funkcjonuje wielopoziomowy parking na 423 samochody. Gotowe są już budynki techniczne, w których mieszczą się m. in. garaż dla ambulansów, kotłownia, stacja mycia łóżek i stacja transformatorowa. W części nowego budynku trwają już prace wykończeniowe, w budynku administracyjnym montaż wind. Z ziemi wyszedł już pawilon dla oddziału i poradni zakaźnych. Trwają wykopy pod fundamenty obiektu dla psychiatrii.
Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne
i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
6 marca 2018 r.
Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2018 r.