Aktualności

Mecz piłkarski Reprezentacji Polski Bezdomnych z zespołem dziennikarzy Kujaw i Pomorza, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Co to był za mecz!

Wynikiem 0:1 zakończyły się zmagania kujawsko-pomorskich dziennikarzy z reprezentacją Polski Bezdomnych. Tym sportowym akcentem otworzyliśmy spotkanie młodych Przystanek JPII „Wiara, kultura, dobro”. Toruńskie spotkanie młodych

Pierwszą piłkę meczu zagrał marszałek Piotr Całbecki. Przez 40 minut (2 x 20 minut) zawodnicy dali z siebie wszystko. Po zaciętej walce na boisku zwycięską bramkę, zdobyła w drugiej połowie, drużyna reprezentacji Polski. Wyróżnionym zawodnikiem rozgrywek został bramkarz drużyny dziennikarzy Bartosz Stelmasik z TVP Bydgoszcz.

W dzisiejszym meczu na murawę wybiegli głównie reprezentanci bezdomnych Polski z Torunia i Grudziądza. Po drugiej stronie boiska zagrali dziennikarze mediów regionalnych. To niecodzienne wydarzenie zorganizowano z inicjatywy gospodarza województwa, którego zainspirował Piotr Piast, na co dzień trener Juventus Academy Toruń, współpracujący z reprezentacją Polski Bezdomnych.