Turystyka, rekreacja, przedsiębiorczość – umowy PROW wręczone
Rozwój infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej, realizacja projektów promocyjnych i podjęcie działalności gospodarczej – za pośrednictwem lokalnych grup działania do samorządów gminnych, fundacji i lokalnych przedsiębiorców trafiły kolejne 2 miliony złotych. Umowy o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) wręczyli we wtorek (8 listopada) beneficjentom wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i radny województwa Michał Czepek.
– Z radością obserwujemy, jak beneficjenci śmiało sięgają po środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, potrafią z nich korzystać i dobrze wydatkować. To dzięki ich zaangażowaniu udaje się zrealizować projekty, które odpowiadają potrzebom lokalnej społeczności i rozwijają kujawsko-pomorską gospodarkę – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Ponad milion złotych trafiło na realizację projektów z zakresu rozwoju ogólnodostępnej infrastruktury społecznej, turystycznej, noclegowej oraz promocję lokalnych walorów kulturowych i przyrodniczych. Wśród ośmiu zadań znalazły się: budowa placów zabaw w Magdalence (powiat bydgoski) i Grębocinie (powiat toruński) oraz modernizacja istniejącego w Nekli (powiat bydgoski), budowa placu sołeckiego ze sceną plenerową w Łochowie (w powiecie bydgoskim) oraz utworzenie całorocznej bazy noclegowej w miejscowości Stara Rzeka (powiat świecki). Przy ruinach zamku w Złotorii powstanie park historyczny, a przy Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie (oba w powiecie toruńskim) stworzona zostanie nowa przestrzeń wystawienniczo-warsztatowa.
Podczas wtorkowej ceremonii wręczono także umowy o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej. Pieniądze trafią do przedsiębiorców z powiatów: brodnickiego, lipnowskiego, radziejowskiego i sępoleńskiego. Środki pozwolą na rozpoczęcie działalności m.in. w zakresie świadczenia usług fryzjerskich, kosmetycznych, pielęgnacji terenów zielonych i czyszczenia pojazdów. Powstaną także ośrodki nauki jazdy konnej, zajęć hipoterapii i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami. Łączna kwota wsparcie to 975 tysięcy złotych.
We wtorek (8 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim do beneficjentów trafiły także umowy o dofinansowanie w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
Czytaj RPO: robot chirurgiczny dla onkologów
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
8 listopada 2022 r.
Ostatnia aktualizacja: 9 listopada 2022 r.