Aktualności

Konferencja „Wieloaspektowe spojrzenie na zdrowie psychiczne młodzieży”, fot. Andrzej Goiński
Konferencja „Wieloaspektowe spojrzenie na zdrowie psychiczne młodzieży”, fot. Andrzej Goiński

Nauczyciele i wychowawcy rozmawiali o depresji

Kryzys tożsamości, presja rówieśnicza, cyberprzemoc, kłopoty w nauce – to tylko niektóre z problemów, z jakimi mierzą się współcześni młodzi ludzie. Ci, którzy nie potrafią sobie z nimi poradzić, coraz częściej zmagają się z depresją, zaburzeniami psychicznymi lub autoagresją. By pomóc nauczycielom i dyrektorem szkół rozpoznać i właściwie reagować na niepokojące symptomy, w środę (13 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się konferencja dotycząca tych problemów.

 

Udział w spotkaniu potwierdziło ponad 120 osób. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektorzy i nauczycieli szkół, uczniowie, przedstawiciele środowisk medycznych, samorządowcy oraz słuchacze centrów kształcenia zawodowego i edukacji nauczycieli.

 

Tematem konferencji było zdrowie psychiczne dzieci i nastolatków oraz problematyka wieloaspektowych zaburzeń psychiki młodych ludzi. Wykłady poprowadzili eksperci z zakresu psychiatrii i socjologii – dr hab. Adam Czabański, suicydolog, zajmujący się badaniem samobójstw, prób samobójczych i autodestruktywności, dr Olga Olszewska, psychiatra dzieci i młodzieży oraz dr Kinga Mickiewicz-Stopa, psycholog i socjoterapeuta. Specjaliści opowiedzieli o specyfice zachowań samobójczych oraz depresyjności dzieci i nastolatków, a także wytłumaczyli, jak reagować na niepokojące objawy.

 

Spotkanie organizował toruńskie Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował UNICEF.

 

Więcej informacji na stronie organizatora.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu to marszałkowskie placówki oświatowe.

 

Samorząd województwa jest organem prowadzącym także dla centrów edukacji nauczycieli w Bydgoszczy i Inowrocławiu, szkół medyczno-społecznych w Toruniu i Inowrocławiu, bibliotek pedagogicznych w Bydgoszczy i Toruniu, a także specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i zespołów szkół specjalnych w Bydgoszczy, Toruniu i Ciechocinku.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 listopada 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 14 listopada 2019 r.

 

foto_01foto_02foto_03foto_04foto_05