Aktualności

Wizytacja inwestycji przez przedstawicieli Europejskiego Banku Inwestycyjnego, fot. WSS we Włocławku
Wizytacja inwestycji przez przedstawicieli Europejskiego Banku Inwestycyjnego, fot. WSS we Włocławku

Przetarg na dokończenie inwestycji w Szpitalu Popiełuszki we Włocławku

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku wznowione zostaną prace na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Trwa procedura wyboru wykonawcy drugiego etapu inwestycji, obejmującego dokończenie prac budowlanych oraz zakupy i montaż wbudowanych elementów wyposażenia i specjalistycznej aparatury medycznej. Oferty w przetargu złożyły trzy warszawskie duże firmy – Warbud, Budimex i Erbud.

 

– Włocławska lecznica, w której wykonuje się rocznie 9 tysięcy zabiegów operacyjnych i która przyjęła w ubiegłym roku ponad 200 tysięcy pacjentów, jest ważną częścią systemu pomocy medycznej w naszym regionie. Dokładamy wszelkich wysiłków, by dysponowała coraz lepszymi warunkami funkcjonowania – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Należy mieć nadzieję, że inwestycja ruszy wkrótce z kopyta.

 

Zobacz Szpital im. Popiełuszki: leczy, pomaga, szkoli, zmienia się na plus

 

Chodzi o budowę pięciokondygnacyjnego nowego budynku głównego z blokiem operacyjnym, oddziałem ratunkowym, oddziałem intensywnej opieki, oddziałami łóżkowymi i platformą lądowiska dla helikopterów medycznych. W listopadzie 2023 zakończył się pierwszy etap inwestycji, którego efektem jest obiekt w stanie surowym. Finalizowane obecnie postępowanie przetargowe powinno wyłonić firmę, która dokończy prace budowlane i montaż tych elementów wyposażenia i aparatury medycznej, które wymagają wbudowania w ściany i stropy.

 

Przetarg na dostarczenie pozostałej części wyposażenia, w tym nowoczesnego sprzętu medycznego, działająca w imieniu samorządu województwa marszałkowska spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne ogłosi w przyszłym roku.

 

Zakładane zakończenie całości przedsięwzięcia w grudniu 2026. Zakładana jego wartość to kilkaset milionów złotych. Montaż finansowy łączy kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, pieniądze z naszego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, pożyczkę z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju i środki własne placówki.

 

Zobacz też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 sierpnia 2024 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 sierpnia 2024 r.