Lider edukacji – ostatnie godziny na zgłoszenia
Jeszcze tylko dziś (31 lipca) czekamy na zgłoszenia kandydatur w dorocznym konkursie o marszałkowskie nagrody dla najlepszych nauczycieli kujawsko-pomorskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Liderów edukacji wybierzemy już po raz piąty.
– Zależy nam, by ci, na których barkach spoczywa odpowiedzialność za to, co wynoszą ze szkół nasze dzieci, sami wzorowali się na najlepszych w swojej profesji. By pedagodzy, którzy pracują z zachowaniem najwyższych standardów, mają istotne zawodowe dokonania, wprowadzają do szkół autorskie pomysły i innowacyjne metody, dzielą się doświadczeniem z innymi, są aktywni środowiskowo i zachęcają do takiej postawy młodych ludzi, stawali się wzorem dla kolegów. Chcemy też, by nauczyciele wybitni zostali odpowiednio uhonorowani – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Kandydatury mogą zgłaszać podmioty prowadzące szkoły, przedszkola lub inne placówki oświatowe, publiczne i niepubliczne, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe i organizacje pozarządowe. Osiemnastkę najlepszych w minionym roku szkolnym pedagogów wskaże powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa. Przywilej wyboru z tego grona najlepszego z najlepszych – Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – zachował dla siebie gospodarz regionu. Z tytułem wiąże się okolicznościowa statuetka. Pozostała siedemnastka odbierze równorzędne wyróżnienia, a cała osiemnastka także nagrody finansowe.
Gala nagród odbędzie się podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
W ubiegłym roku tytuł Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji przyznano Wiolecie Graczyk, nauczycielce matematyki z Inowrocławia, a wyróżnienie otrzymało siedemnastu pedagogów (więcej).
Rok szkolny w czasie pandemii
W tym roku nauczyciele stanęli przed szczególnym zadaniem – w związku z epidemią Covid-19 zamknięto szkoły, lekcje odbywały się w trybie zdalnym. Trzydziestu pięciu pedagogów z poczuciem misji i pasja do nauki prowadziło zajęcia online w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej, która od marca transmitowała lekcje na żywo dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Nasz e-Szkoła okazała się strzałem w dziesiątkę. Nadajemy także w wakacje. Na lipiec i sierpień proponujemy interesujące zajęcia, ciekawą alternatywę na dni z gorszą pogodą. Więcej informacji tutaj i tutaj.
Czytaj także:
- Nasza e-Szkoła. Prezentujemy sylwetki nauczycieli
- Nasza e-Szkoła. Sylwetki nauczycieli cz. 2
- Żnin dziękuje za cenne wskazówki i pozdrawia!– rozmowa z Jolantą Serocką polonistką w X LO w Toruniu i doradcą metodycznym w Toruńskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, prowadzącą zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej
- Profesjonalizm w każdym calu– rozmowa ze Sławomirem Żebrowskim, dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i spiritus movens kujawsko-pomorskiej marszałkowskiej e-Szkoły
- Byliśmy pierwsi w Polsce– rozmowa z Czesławem Ficnerem, dyrektorem Departamentu Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, spiritis movens Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
3 czerwca 2020 r.
Ostatnia aktualizacja: 31 lipca 2020 r.