Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii

Wsparcie psychiczne w czasie epidemii - baner

Każdy z nas znalazł się w wyjątkowej sytuacji wystąpienia realnego zagrożenia zdrowotnego. Nowy bodziec związany z koronawirusem, którego wcześniej nie znaliśmy, zaburzył nasze codzienne funkcjonowanie oraz nałożył się na dotychczasowe trudności. Niepokój budzi ciągła obserwacja kanałów telewizyjnych, stron internetowych poświęconych epidemii, ponieważ nie jesteśmy w stanie określić, kiedy zaistniała sytuacja skończy się. Dodatkowo powszechna izolacja oraz ciągłe przebywanie z domownikami ma wpływ na nasze samopoczucie. Wspomniane czynniki uderzają w zdrowie psychiczne, o które w tym czasie powinniśmy szczególnie zadbać. To wszystko sprawia, że naprzeciw naszym problemom wychodzą specjaliści w zakresu psychologii, udzielający pomocy bezpłatnie za pośrednictwem Internetu czy telefonu.

 

Pani Dorota Minta, psychoterapeuta w cyklu internetowych podcastów opowie czym jest lęk, niekontrolowane emocje czy konflikty rodzinne i jak sobie z nimi radzić w okresie izolacji. Psycholog podpowie również, jak nie dać się obezwładnić stresowi oraz poda skutecznie i sprawdzone metody na odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Adam Niedzielski, podkreśla: „Cykl 10 minutowych podcastów zrealizowaliśmy wspólnie z Dorotą Mintą, psychoterapeutą z wieloletnim stażem, szefową fundacji StomaLife, która specjalizuje się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów i chorób przewlekłych. Bezpłatne podcasty startują 31 marca. Każde nagranie będzie można obejrzeć na kanale YouTube – Akademia NFZ https://www.youtube.com/channel/UC9Jc30vlzRL367GWhD9erVA. Cykl realizowany jest pod patronatem Telewizji Polskiej.

 

Plan emisji podcastów:

31 marca: Lęk - co zrobić, by Tobą nie zawładnął?

1 kwietnia: Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi

2 kwietnia: 3 Kontrola - jak jej nie stracić?

3 kwietnia: Konflikty w rodzinie - jak do nich nie dopuścić?

4 kwietnia: Obniżenie nastroju - zrób nowy plan

5 kwietnia: Lęk przed utratą pracy - jak sobie z nim poradzić?

6 kwietnia: Techniki relaksacji - jak się zregenerować?

7 kwietnia: Społeczna odpowiedzialność - myśl o innych

8 kwietnia: Zespół stresu pourazowego - jak zadbać o swoją przyszłość?

9 kwietnia: Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie

 

Poza wsparciem psychologicznym zachęcamy do skorzystania z gimnastyki udostępnionej na kanale YouTube – Akademia NFZ. Trenerki Exercise is Medicine pokazują tam proste dla każdego ćwiczenia na rozciągnięcie, rozluźnienie, które zadbają o dobrą kondycję fizyczną i psychiczną.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone