Szkolenie w Grudziądzu za nami
Grudziądz był miastem, w którym odbyło się przedostatnie szkolenie pn.: „Dialog motywujący w pracy z rodziną” . Czwarte z cyklu pięciu szkoleń odbyło się w dniach 13-14 czerwca w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Wypoczynku, w zrewitalizowanym, historycznym porcie Schulza w Grudziądzu. Uczestnikami szkolenia byli pracownicy socjalni i asystenci rodzin z Grudziądza oraz ościennych ośrodków pomocy społecznej z Łasina, Warlubia, Chełmna, Książek, Lubiewa, a nawet odległej Bydgoszczy. Pod względem stażu i doświadczeń zawodowych, grupa była bardzo różnorodna: od pracowników socjalnych z 5-letnim stażem w terenie, dla których była to możliwość pierwszego szkolenia, do osób z 30-letnim stażem zawodowym.
Uczestników interesowały programy o sprawdzonej skuteczności m.inn: Program Wzmacniania Rodziny, podejście NVC (Nonviolent Communication – nauka komunikacji bez przemocy), program wczesnej interwencji FRED, program SELFI (problematyka uzależnień behawioralnych, w szczególności nadużywania Internetu oraz mediów społecznościowych) oraz CANDIS (indywidualny, krótkoterminowy program terapeutyczny dla osób mających problemy z powodu używania marihuany i haszyszu). Słuchaczy interesowało praktyczne ich wykorzystanie i realizacja w swoim środowisku lokalnym.
Ostatnie szkolenie w Brodnicy 20-21 czerwca.
Cały cykl szkoleń prowadzą Zygmunt Medowski, Inga Krupska oraz Kaja Medowska z Ośrodka Aktywizacji i Integracji Społecznej „MROWISKO” w Gdańsku.
Opracowanie:
Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy
w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia
czerwiec 2016r.