Najlepsze terapeutki zajęciowe nagrodzone
Zaangażowane, empatyczne, skuteczne, dochowujące w pracy najwyższych standardów etycznych i zawodowych – takie są specjalistki terapii zajęciowej uhonorowane specjalnymi nagrodami zarządu województwa. Wyróżnienia odebrały w czwartek (13 października) z rąk członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia i Krystyny Żejmo-Wysockiej, dyrektora marszałkowskiego Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia.
– Praca terapeutów zajęciowych różni się nieco w zależności od typu placówki. Każda wymaga jednak umiejętności słuchania podopiecznych, rozpoznania ich potrzeb, a następnie dostosowania metod rehabilitacji. Dzisiejsze wyróżnienia są wyrazem naszego szacunku wobec pracy najlepszych specjalistek i podziękowaniem za ich zaangażowanie, poświęcenie i odpowiedzialność – podkreślił w swoim wystąpieniu członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.
W tym roku nagrody trafiły do:
- Ilony Puczkarskiej – pracującej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Inowrocławiu,
- Anny Jasińskiej – opiekującej się pacjentami Oddziału Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu
- Natalii Bogusławskiej-Łuczejko – terapeutki w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej (powiat bydgoski)
- Anity Nowak – prowadzącej zajęcia terapeutyczne dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelnie (powiat mogileński)
- Kingi Sygit-Śmiesznej – terapeutki w Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Ciechocinku.
Terapia zajęciowa to forma rehabilitacji adresowana do osób niepełnosprawnych i seniorów polegająca na angażowaniu pacjenta w różne aktywności psychoruchowe. Jest powszechnie wykorzystywana m.in. w warsztatach terapii zajęciowej i domach pomocy społecznej. Celem jest szeroko rozumiana rehabilitacja – w odniesieniu zarówno do ciała, jak i sfery psychicznej i społecznej – oraz samodzielność podopiecznych.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
13 października 2022 r.
Ostatnia aktualizacja: 14 października 2022 r.