Aktualności

Inauguracyjna sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa III kadencji, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Inauguracyjna sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa III kadencji, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa

Podczas dzisiejszej (24 czerwca) pierwszej w nowej kadencji sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa spodziewany jest m.in. wybór prezydium i ustalenie składu komisji rewizyjnej. Gośćmi posiedzenia są m.in. przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, radni województwa Anna Niewiadomska i Tadeusz Pogoda oraz parlamentarzyści regionu.

Skład Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego III kadencji

Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest wybieranym na dwuletnią kadencję trzydziestoosobowym ciałem doradczym samorządu województwa o kompetencjach inicjatywnych i wnioskodawczych. Skład jest wyłaniany w drodze otwartego konkursu, w którym uczestniczą młodzi ludzie w wieku 16-21 lat. Komisja rekrutacyjna, w której zasiadają m.in. radni województwa, ocenia aktywność społeczną kandydatów oraz przygotowane przez nich prace na temat roli młodzieżowych rad/sejmików w rozbudzaniu aktywności obywatelskiej młodego pokolenia i zaangażowania w życie publiczne gminy/powiatu/województwa.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

24 czerwca 2026 r.