Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Wakacje z Chopinem – zapraszamy na ostatni koncert

Fot. z materiałów promocyjnych Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni
Fot. z materiałów promocyjnych Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na ostatni już koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”. W najbliższą niedzielę (28 sierpnia) wystąpi Piotr Nowak z kwintetem smyczkowym w składzie Karolina Gutowska - skrzypce I, Katarzyna Gluza – skrzypce II, Paulina Marek-Lipka – altówka, Edyta Słomska – wiolonczela, Maciej Dobrzański – kontrabas. Koncert odbędzie się przed budynkiem Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.  Wstęp jest wolny.

 

Piotr Nowak urodził się w 1993 r. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat. Ukończył studia z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz zdobył tytuł magistra sztuki w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Został nagrodzony w wielu konkursach i wydarzeniach artystycznych, m. in.: II miejsce w International Chopin Piano Competition w Hartford, USA (2014). Zakwalifikował się do drugiego etapu XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina (Warszawa, 2015). Brał udział w wielu warsztatach i kursach fortepianowych. Koncertował w USA, Kanadzie, Japonii, Korei Południowej, Australii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Niemczech, Austrii i Słowenii.

 

Koncert podzielony jest na dwie części. W pierwszej znalazły się następujące kompozycje Fryderyka Chopina: Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, Etiuda cis-moll op. 10 nr 4, Etiuda Ges-dur op. 10 nr 5, Etiuda c-moll op. 10 nr 12. W drugiej zabrzmi Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina.

 

Mecenasami wydarzenia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach Funduszu Promocji Kultury) i samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Strona internetowa ośrodka: Szafarnia - Ośrodek Chopinowski

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

 

25 sierpnia 2022 r.

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.