Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Ochrona zdrowia psychicznego

Konferencja dotycząca ochrony zdrowia psychicznego, fot. Andrzej Goiński UMWKP
Konferencja dotycząca ochrony zdrowia psychicznego, fot. Andrzej Goiński UMWKP

Jedenaście organizacji, które realizują projekty pomagające funkcjonować osobom z problemami psychicznymi i ich rodzinom, otrzymało od samorządu województwa kujawsko-pomorskiego wsparcie na łączną kwotę 80 tysięcy złotych.

 

Zdrowie to nie tylko brak objawów i dolegliwości fizycznych, ale dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i społeczne. Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem działania jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wsparcie finansowe w wysokości 80 tysięcy złotych przeznaczone jest dla organizacji pozarządowych, które swoim działaniem wspierają ochronę zdrowia psychicznego. Dofinansowania przyznano takim projektom jak: "Zdrowie psychiczne rodzica i opiekuna", "Antydepresja u nastolatka", czy "Zrozumieć dziecko w rodzinie zastępczej i adopcyjnej". Środki posłużą też m.in. organizacji warsztatów psychoedukacyjnych i walce z demencją.

 

Pieniądze pochodzą z budżetu samorządu województwa i trafiły głównie do organizacji pozarządowych z Bydgoszczy i Toruniu. Znajdują się wśród nich m.in. bydgoskie fundacje „Arka”, „Elezar” i „Galeria Inspiracji” oraz fundacja „Światło” w Toruniu. Na liście dofinansowanych projektów są także Stowarzyszenie Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku we Włocławku i Polski Komitet Pomocy Społecznej w Warszawie, działający na terenie naszego regionu.

 

Urząd Marszałkowski wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W puli środków, które trafiają do NGO na te działania w 2021 roku jest blisko 4,6 mln złotych, które są rozdysponowywane w ramach 17 konkursów.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

19 lipca 2021 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone