Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Weekend z kulturą

Spektakl „Dziadek do orzechów” w Teatrze Horzycy, fot. Wojtek Szabelski
Spektakl „Dziadek do orzechów” w Teatrze Horzycy, fot. Wojtek Szabelski

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Szubińskim Domu Kultury, a także spektakl w Teatrze Horzycy i wystawy w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka.

 

Na spotkanie w niedzielę (27 stycznia) z karnawałowymi melodiami seniorów zaprasza Filharmonia Pomorska. Podczas koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Macieja Sztora oraz soliści młodego pokolenia Hanna Okońska (sopran) i Łukasz Załęski (tenor), Więcej na stronie filharmonii.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza w weekend (25-27 stycznia) na spektakl „Dziadek do orzechów. Nowe historie”. Twórcy, zainspirowani motywami z książki E.T.A Hoffmanna, zabierają widzów w podróż do krainy, w której fikcja miesza się z dokumentem. Na scenie obok aktorek i aktorów Teatru Horzycy wystąpią seniorzy, którzy poprzez aktorski głos opowiadają historie swojego życia. Więcej na stronie teatru.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza w piątek (25 stycznia) do swojej filii przy ulicy Kościuszki na wernisaż wystawy „Syberyjskie opowieści”, na którą złożą się prace dzieci i młodzieży z pięciu syberyjskich miast (Chabarowska, Diwnogorska, Krasnojarska, Lesosybirska i Omska) tworzące nową interesującą opowieść o tej nie do końca poznanej krainie. W siedzibie galerii na Rynku Nowomiejskim od wtorku (22 stycznia) można oglądać 6. Wystawę Familijną, podczas której są prezentowane prace dzieci i ich rodziców i dziadków. Na wystawie zobaczymy między innymi obrazy i rysunki piętnastoosobowej rodziny profesora Michała Tragera oraz prace profesorów Mirosławy i Kazimierza Rocheckich, którym towarzyszą dzieła ich dzieci i wnuków, zarówno współczesne jak i te wydobyte z rodzinnych archiwów. Więcej na stronie galerii.

 

W niedzielę (27 stycznia) chór im. Jana Pawła II w Szubinie (powiat nakielski) świętować będzie 40-lecie swojego istnienia. W programie uroczystości przedstawienie historii chóru, wręczenie nagród i wyróżnień członkom zespołu oraz koncert jubileuszowy. Więcej informacji tutaj.

 

Filharmonia Pomorska, Teatr im. Wilama Horzycy i Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 stycznia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone