Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Gościliśmy przedstawicieli Nadrenii-Palatynatu

Spotkanie z gośćmi z Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Spotkanie z gośćmi z Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski spotkał się 21 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim z delegacją z niemieckiego landu Nadrenia-Palatynat. Nasi goście wzięli także udział w polsko-niemieckiej giełdzie kooperacyjnej.

 

Na czele delegacji stała Daniela Schmitt, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Transportu, Rolnictwa i Uprawy Winorośli. Towarzyszyli jej konsul generalna RFN w Gdańsku Cornelia Pieper, konsul honorowy RFN w Bydgoszczy Jarosław Kuropatwiński oraz partner ds. gospodarczych Landu Nadrenia-Palatynat Marek Góralczyk w Polsce. Wśród naszych gości byli też właściciele winnic, którzy odwiedzili region, by rozmawiać o współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami z Kujawsko-Pomorskiego.

 

Podczas dwóch dni spotkań w Urzędzie Marszałkowskim z naszymi gośćmi spotkali się przedstawiciele marszałkowskich jednostek odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy, w tym Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju i Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, a także Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej oraz Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

W giełdzie kooperacyjnej w hotelu Nicolaus z grupą właścicieli winnic z Niemiec spotkali się związani z tą branżą przedsiębiorcy z Kujawsko-Pomorskiego. Giełda miała formę bezpośrednich spotkań pomiędzy dobranymi firmami przy wsparciu tłumaczy.

 

Nadrenia-Palatynat to jeden z 16 krajów związkowych Niemieckiej Republiki Federalnej o powierzchni 20 tysięcy kilometrów kwadratowych, z 4-milionową populacją, położony w południowo-zachodniej części Niemiec. Stolicą jest dwustutysięczna Moguncja z historią sięgającą czasów rzymskich. Filary gospodarki landu stanowią przemysł chemiczny i farmaceutyczny, branża motoryzacyjna, metalowa, maszynowa, produkcja żywności oraz rolnictwo którego ważnym sektorem jest uprawa winorośli  - w tym regionie jest aż  8 500 winnic, które pokrywają 70 procent produkcji wina niemieckiego (ponad 90 procent eksportu wina z Niemiec). Nadrenia-Palatynat aktualnie inwestuje w ekologię, intensywnie rozwijają się energetyka odnawialna i wspierane są projekty w dziedzinie efektywności energetycznej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 czerwca 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 2 lipca 2018 r.

 

Spotkanie z gośćmi z Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z gośćmi z Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z gośćmi z Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z gośćmi z Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z gośćmi z Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z gośćmi z Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z gośćmi z Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z gośćmi z Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plSpotkanie z gośćmi z Nadrenii-Palatynatu w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone