Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Helena Adamczyk

Przez całe życie mieszka w domu rodzinnym w Drzonowie (powiat chełmiński). 6 dzieci, 10 wnucząt i 17 prawnucząt to jej bardzo liczna rodzina.

 

Helena Adamczyk urodziła się 1 kwietnia 1916 roku w miejscowości Strzałki w województwie mazowieckim, jako trzecie dziecko z kolei pośród pięciu sióstr i czterech braci. W Drzonowie zamieszkała razem z rodzicami, gdy skończyła 4 lata. Od najmłodszych lat wspólnie z rodzeństwem pracowała w gospodarstwie rolnym rodziców. Za mąż wyszła w wieku 20 lat, razem z mężem Henrykiem wychowała 6 dzieci: 5 synów i 1 córkę. Jej mąż, oprócz prowadzenia gospodarstwa rolnego, pełnił funkcję radnego w Gminie Lisewo oraz sołtysa Drzonowa. W rodzinnym domu, w którym mieszka od 80 lat, żyją obecnie cztery pokolenia. Pani Helena doczekała się 10 wnucząt i 17 prawnucząt.

 

Helena Adamczyk z rodziną fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.plMedal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla Heleny AdamczykWręczenie medalu Helenie Adamczyk fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.plWręczenie medalu Helenie Adamczyk fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.plHelena Adamczyk

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone