Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

  • Start
  • Rolnictwo
  • W trosce o doskonalenie zawodowe przyszłych rolników

W trosce o doskonalenie zawodowe przyszłych rolników

Konferencja na temat naturalnych technologii w rolnictwie, fot. K. Czarnecki
Konferencja na temat naturalnych technologii w rolnictwie, fot. K. Czarnecki

O naturalnych metodach rozwoju rolnictwa rozmawiano podczas zorganizowanej 22 listopada (środa) w Urzędzie Marszałkowskim konferencji dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, związanych z uprawą gleby oraz hodowlą roślin i zwierząt w szkołach średnich.

 

Wykład wprowadzający pt. „Zrównoważone gospodarowanie oparte o nawożenie organiczne i naturalne środki ochrony” wygłosił Sławomir Gacka Prezes ProBiotics Polska i sekretarz Rady Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych. Ponadto poruszono kwestie stosowania probiotycznych mikroorganizmów w rolnictwie; o dobrych praktykach ich wykorzystywania opowiedział Marek Brunka, stosujący od 2007 roku probiotechnologię na 34 ha w swoim gospodarstwie rolno-sadowniczym.

 

„Nasz region - jako jeden z pierwszych – postawił na biologizację i promocję wykorzystania ProBio Technologii w rolnictwie i przemyśle rolno-spożywczym, wpisując ją w strategię rozwoju województwa. Oczekiwania konsumentów rosną, a społeczeństwo przywiązuje coraz większą wagę do jakości spożywanych produktów, dlatego cieszy fakt, że m.in. dzięki tej technologii możemy wspierać działania, których celem jest poprawa jakości żywności” – powiedział przewodniczący sejmiku Ryszard Bober podczas otwarcia konferencji.

 

Konferencja miała na celu przygotowanie nauczycieli przedmiotów zawodowych w technikach rolniczych z całego regionu do doskonalenia zawodowego przyszłych rolników, poprzez wskazanie im możliwości zastępowania i ograniczania stosowania środków chemicznych na rzecz technologii naturalnych.

 

Honorowy patronat nad konferencją objął przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

 

Kancelaria Sejmiku

 

22 listopada 2017 r.

 

Konferencja na temat naturalnych technologii w rolnictwie, fot. K. CzarneckiKonferencja na temat naturalnych technologii w rolnictwie, fot. K. CzarneckiKonferencja na temat naturalnych technologii w rolnictwie, fot. K. CzarneckiKonferencja na temat naturalnych technologii w rolnictwie, fot. K. CzarneckiKonferencja na temat naturalnych technologii w rolnictwie, fot. K. CzarneckiKonferencja na temat naturalnych technologii w rolnictwie, fot. K. CzarneckiKonferencja na temat naturalnych technologii w rolnictwie, fot. K. CzarneckiKonferencja na temat naturalnych technologii w rolnictwie, fot. K. CzarneckiKonferencja na temat naturalnych technologii w rolnictwie, fot. K. Czarnecki

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone