Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

  • Start
  • Rolnictwo
  • Podsumowanie XVII edycji Konkursu Sposób na sukces na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich

Podsumowanie XVII edycji Konkursu Sposób na sukces na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich

Pani Magdalena Goral laureatka XVII edycji konkursu Sposób na sukces, fot. ze zbiorów prywatnych Pani M. Goral
Pani Magdalena Goral laureatka XVII edycji konkursu Sposób na sukces, fot. ze zbiorów prywatnych Pani M. Goral

W dniu 4 lipca 2017 roku w Rezydencji Belweder w Warszawie odbyła się gala finałowa XVII edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces". Ideą konkursu jest promowanie różnorodnych form przedsiębiorczości przyczyniających się do wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich.

 

Inicjatywy nagradzane w konkursie przyczyniają się do powstawania poza rolnictwem nowych miejsc pracy na wsi, co pozytywnie wpływa na ograniczenie bezrobocia oraz aktywizację lokalnych społeczności. Przedsięwzięcia te odgrywają ważną rolę w harmonijnym rozwoju gospodarki i mogą stać się inspiracją dla mieszkańców obszarów wiejskich, którzy planują podjąć własną działalność gospodarczą, wykorzystując zewnętrzne źródła finansowania.

 

W tegorocznej edycji konkursu wyłoniono 16 finalistów, w tym trzech z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

  1. Panią Magdalenę Goral właścicielkę Centrum Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Medimas Bielawy z gminy Płużnica
  2. Państwa Beatę i Macieja Przybylskich właścicieli Pracowni Rehabilitacji i Integracji Sensorycznej Bemarol z gminy Radziejów
  3. Pana Andrzeja Kloneckiego Prezesa Zarządu Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi z gminy Kruszwica

 

Przedsięwzięcia wyłonione w XVII edycji konkursu "Sposób na Sukces" stanowią znamienity przykład efektywnego wykorzystywania środków finansowych pozyskiwanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Osoby nagrodzone w XVII edycji konkursu "Sposób na Sukces" z naszego regionu otrzymali od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego statuetki i listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe (telewizory), statuetki i dyplomy ufundowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Do końca października 2017 r. będzie można nadsyłać zgłoszenia do kolejnej, XVIII edycji konkursu Sposób na sukces. Jeśli prowadzą Państwo małą lub średnią firmę rodzinną, tworząc nowe miejsca pracy na wsi poza rolnictwem, realizują ciekawe pomysły na rzecz lokalnych społeczności wiejskich, wykorzystują w prowadzonej działalności odnawialne źródła energii, zapraszamy do udziału w konkursie.

 

Szczegółowych informacji na temat organizacji konkursu udziela:
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie,
ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

 

Pani Magdalena Goral laureatka XVII edycji konkursu Sposób na sukces, fot. ze zbiorów prywatnych Pani M. GoralOdbieranie nagród przez Panią Magdalenę Goral właścicielkę Centrum Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Medimas Bielawy, fot. ze zbiorów prywatnych Pani M. GoralPani Magdalena Goral laureatka XVII edycji konkursu Sposób na sukces, fot. ze zbiorów prywatnych Pani M. GoralPani Beata Przybylska laureatka XVII edycji konkursu Sposób na sukces, fot. ze zbiorów prywatnych Pani B. PrzybylskiejOdbieranie nagród przez Panią Beatę Przybylską właścicielkę Pracowni Rehabilitacji i Integracji Sensorycznej Bemarol, fot. ze zbiorów prywatnych Pani B. PrzybylskiejPaństwo Beata i Maciej Przybylscy laureaci XVII edycji konkursu Sposób na sukces, fot. ze zbiorów prywatnych Pani B. Przybylskiej

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone