Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Targi „Lato na wsi” w Minikowie

Fot. Andrzej Goinski
Fot. Andrzej Goinski

W najbliższy weekend (13-14 maja) w Minikowie tradycyjnie już Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje targi turystyczno-ogrodnicze „Lato na wsi”. To okazja do poznania szerokiej i różnorodnej oferty gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych. Na stoisku promocyjnym województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentują się nasi wytwórcy produktów lokalnych i regionalnych - firmy członkowskie sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze, działającej w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

 

Goście będą mieli okazję degustacji i zakupu żywności wysokiej jakości pochodzącej z naszego regionu, a dodatkową atrakcją będzie również możliwość spotkania i bezpośredniej rozmowy z wytwórcami.

 

W programie tego sobotnio-niedzielnego wydarzenia między innymi największa w województwie wystawa ogrodnicza, na której będzie można kupić, prosto od producenta, rośliny i sadzonki, nasiona i cebulki roślin ozdobnych, obejrzeć pokazy pracy kosiarek oraz wystawę psów ras pierwotnych.

 

Nie zabraknie także ciekawych rywalizacji, takich jak zawody strażackie i konne. Uczestnicy targów będą mogli poznać zwycięzców konkursu na najpiękniejsze stoisko ogrodnicze targów i konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”.

 

W niedzielę (14 maja) odbędzie się regionalny etap konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” na najlepszy produkt żywnościowy oraz na najlepszą potrawę regionalną. Głównym celem konkursu jest identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach żywnościowych, a także przygotowanie wytwórców lokalnych specjałów do zdobywania unijnych certyfikatów. W konkursie wezmą udział firmy gastronomiczne, właściciele gospodarstw agroturystycznych i członkinie kół gospodyń wiejskich oraz wytwórcy produktów regionalnych z całego województwa.

 

Zaplanowano także konkursy dla publiczności - „Ekologia i ochrona środowiska” oraz „Poznaję produkt ekologiczny”. Dla laureatów wszystkich konkursów przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

Targi „Lato na wsi” rokrocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających. W punkcie informacyjno-edukacyjnym prowadzone będą: pomiary ciśnienia tętniczego krwi, pokazy udzielania pierwszej pomocy, promocja zdrowego stylu życia oraz profilaktyka onkologiczna.

 

Szczegółowe informacje na stronie organizatora targów „Lato na Wsi” tutaj.

 

Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego

 

11 maja 2017 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone