Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej 2021

Na zdjęciu zwycięzcy Konkursu na Najładniejszy Wieniec Tradycyjny na Dożynkach Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Pelplińskiej w Tucholi 30.08.2020 r. - Koło Gospodyń Wiejskich w Przymuszewie
Na zdjęciu zwycięzcy Konkursu na Najładniejszy Wieniec Tradycyjny na Dożynkach Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Pelplińskiej w Tucholi 30.08.2020 r. - Koło Gospodyń Wiejskich w Przymuszewie

Tegoroczne Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej. które odbędą się w dniach 28-29 sierpnia br. będą miały szczególny charakter. Chcemy podkreślić więzi jakie łączą miasto i wieś, co jest szczególnie ważne w naszym regionie, w którym rolnictwo jest jedną z wiodących gałęzi gospodarki. Dlatego miejscem tegorocznych dożynek jest Toruń.

 

Pragniemy w ten sposób oddać hołd pracy rolników, okazać wdzięczność mieszkańców miast naszego województwa za ich trud i troskę aby na naszych stołach nigdy nie zabrakło tego co daje podstawę naszej egzystencji.

 

W tygodniu poprzedzającym uroczystości dożynkowe, aż do niedzieli, przewidziano szereg wydarzeń kulturalnych i wystawowych organizowanych przede wszystkim z myślą o mieszkańcach wsi, ale także pokazujących ich tradycje, obyczaje, pracę na wsi wczoraj i dzisiaj, co zapewne spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Tegoroczne dożynki zakończą liczne występy artystyczne.


Tradycyjnie ważnym elementem święta plonów są konkursy dożynkowe w trzech kategoriach: na najładniejszy wieniec wykonany w stylu tradycyjnym, wieniec współczesny/ozdoba dożynkowa i najładniejsze stoisko powiatu/LGD.

Poniżej zamieszczamy regulaminy ww. konkursów.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone