Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Policjantom życzymy bezpiecznej służby!

Święto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Święto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Codziennie rzetelnie strzegą naszego bezpieczeństwa, wczoraj (20 lipca) świętowali podczas oficjalnych obchodów Święta Policji w Toruniu. Samorząd województwa reprezentował sekretarz województwa Marek Smoczyk.

 

Mszą świętą w intencji policjantów w katedrze śś. Janów rozpoczęły się dzisiejsze obchody. Funkcjonariusze, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych po nabożeństwie wzięli udział w uroczystym apelu na Rynku Staromiejskim. Święto Policji to także okazja do wręczenia nominacji na wyższe stopnie. Kujawsko-pomorskich policjantów w naszym regionie od lat wspiera samorząd województwa, dofinansowując m.in. zakupy służbowych samochodów i niezbędnego sprzętu.

 

Święto Policji przypada 24 lipca, w rocznicę powstania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku.

 

Samorząd województwa wspiera działania policji na rzecz bezpieczeństwa pomagając w zakupach i inwestycjach. W ostatnich latach doposażyliśmy komendy – m. in. w nowoczesne motocykle, specjalistyczne radiowozy, samochód terenowy i przyczepy do przewozu psów policyjnych.

 

W 2020 roku do komend na terenie województwa trafiły 24 samochody osobowe marki Kia Ceed, które zakupiono dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa, a w ubiegłym roku nowe samochody umożliwiające szybszy i bezpieczniejszy transport z psami służbowymi na miejsce akcji wyposażyły komendy miejskie policji w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu oraz komendy powiatowe w Inowrocławiu i Rypinie.

 

Kujawsko-pomorscy policjanci dbają o bezpieczeństwo całego województwa. Do zadań policji należą również działania prewencyjne. Jednostką organizacyjną policji dla województwa kujawsko-pomorskiego jest Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Poza komendą wojewódzką, w naszym regionie znajduje się 19 komend miejskich i powiatowych oraz 27 komisariatów i 35 posterunków policji. 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lipca 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2022 r.

 

Święto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPŚwięto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.