Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Wystawa w Galerii Dziecka

fot. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu
fot. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Ponad trzysta kompozycji malarskich, graficznych i rysunkowych, uzupełnionych przykładami grafiki komputerowej obejrzeć można w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka na wystawie podsumowującej kolejny rok działalności funkcjonujących w tej placówce pracowni dydaktycznych.

 

Uczestnikami wystawy są dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat, którzy w ubiegłym roku szkolnym uczęszczali na popołudniowe zajęcia plastyczne, gdzie pod kierunkiem instruktorów rozwijali swoją wyobraźnię i wrażliwość plastyczną, doskonalili warsztat, rozwiązywali przeróżne problemy plastyczne, poznawali niezwykły świat sztuki. Pokazywane na wystawie prace są zaledwie niewielkim fragmentem tych artystycznych poszukiwań. Mimo że, kompozycje są bardzo zróżnicowane tematycznie, najczęstszym źródłem inspiracji są przyroda i człowiek. Liczne wizerunki zwierząt, motywy roślinne oraz portrety są punktem wyjścia dla ciekawych rozwiązań plastycznych, oryginalnych zestawień kolorystycznych, zaskakujących dziecięcych skojarzeń. Warto zaznaczyć, że na wystawie znalazły się także prace dzieci z Ukrainy, które bardzo aktywnie uczestniczyły w organizowanych przez Galerię zajęciach.

 

Wystawę można oglądać do 2 sierpnia 2022 r. w siedzibie Galerii przy Rynku Nowomiejskim 17 oraz filii przy ul. Kościuszki 41/47.

 

Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

 

24 czerwca 2022 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone