Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Dbamy o bezpieczny transport publiczny

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Wprowadzony w kraju stan epidemiczny i zagrożenie koronawirusem wpływają na funkcjonowanie transportu publicznego. Jako samorząd województwa podejmujemy w tym czasie działania mające na celu zagwarantowanie bezpiecznej i sprawnej komunikacji autobusowej i kolejowej w regionie.

 

Priorytetem na najbliższy czas jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów i kierowców przy zachowaniu efektywnego transportu. Ze względu na brak zajęć szkolnych, pracą zdalną wielu zatrudnionych oraz kwarantanną ruch pociągów i autobusów będzie dostosowany do aktualnych potrzeb. W związku z tym powołałem zespół kryzysowy, który w porozumieniu z przewoźnikami pracuje nad odpowiednimi rozwiązaniami, między innymi ustaleniem nowych rozkładów jazdy. Wszelkie informacje o kursach autobusowych i kolejowych, po zakończeniu pracy zespołu, znajdą się na stronach internetowych przewoźników.

 

W trosce o bezpieczeństwo kierowców i podróżnych każdy pojazd (zarówno pociąg, jak i autobus) jest dezynfekowany, pasażerowie mają możliwość korzystania z środków do dezynfekcji rąk. Przewoźnicy autobusowi wypracowują rozwiązania dla bezpieczeństwa kierowców i pasażerów, np. strefy ochronne, możliwość wejścia i wyjścia środkowymi lub tylnymi drzwiami.

 

Piotr Całbecki

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

16 marca 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone