Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Nasze bożonarodzeniowe drzewko

Choinka dotarła na plac przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras
Choinka dotarła na plac przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Mierząca prawie 20 metrów wysokości choinka stanęła na placu przed Urzędem Marszałkowskim. Drzewko wybrane przez marszałka Piotra Całbeckiego pochodzi z raciniewskiego lasu w powiecie chełmińskim.

 

Nasze świąteczne drzewko to potężny świerk pospolity (Picea abies (L.) H. Karst) pochodzący z zasobów Lasów Państwowych zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję w Toruniu. Wyrosło w raciniewskim lesie w powiecie chełmińskim. Pierwszym etapem przygotowań do świat bożego Narodzenia był wybór choinki, którego marszałek Piotr Całbecki dokonał 3 grudnia (więcej).

 

Na choince pojawiły się kolorowe ozdoby. W niedzielę (15 grudnia) drzewko rozbłysło 16 tysiącami światełek podczas przedświątecznych marszałkowskich warsztatów. Na choince znalazło się też 800 bombek. 

 

W piątek (13 grudnia) przed siedzibą samorządu województwa pojawiła się również bożonarodzeniowa szopka, której wnętrze przygotowane zostanie jak co roku przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 grudnia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2019 r.

 

Choinka dotarła na plac przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasChoinka dotarła na plac przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasChoinka dotarła na plac przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasChoinka dotarła na plac przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasChoinka dotarła na plac przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasChoinka dotarła na plac przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasChoinka dotarła na plac przed Urzędem Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone