Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Wakacje w instytucjach kultury

fot. Tymon Markowski dla UMWK-P
fot. Tymon Markowski dla UMWK-P

Warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne oraz gry i zabawy to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych przez wojewódzkie instytucje kultury. Podczas wakacji dzieci i młodzież w Kujawsko-Pomorskiem z pewnością się nie nudzą.

 

W sierpniowe czwartki w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu odbywają się zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym. Goście galerii zapoznają się z różnorodnymi technikami plastycznymi i graficznymi. Zajęcia cieszą się dużą popularnością. Koszt 7 złotych od osoby, zapisy pod numerem telefonu: 56 622 75 34. Więcej informacji na stronie galerii.

 

Przez całe wakacje w filiach Książnicy Kopernikańskiej odbywają się zajęcia plastyczne, których tematem jest sport. Rysunkowe wizerunki sportowców powstają z okazji obchodzonego w tym roku stulecia polskiej lekkiej atletyki. Filie bibliotek organizują także "kosmiczne wakacje", podczas których najmłodsi projektują modele rakiet, grają w gry i zdobywają wiedzę o kosmosie. Miłośnicy gry w scrabble w każdy czwartek mogą bawić się w układanie słów w Mediatece przy ul. Raszei 1 w Toruniu. Udział bezpłatny, więcej informacji pod numerem: 56 619 67 59. Amatorów planszówek zapraszamy do uruchomionej w Książnicy przy ul. Słowackiego 8 w Toruniu wypożyczalni gier planszowych. Więcej informacji na stronie biblioteki.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy na czas wakacji w każdy poniedziałek uruchamia przedpołudniowe seanse filmowe dla dzieci. W repertuarze między innymi „Megamocny”, „Jaskiniowiec”, „Zegar Czarnoksiężnika”, „Kuba i Guzik”. Filie biblioteki organizują także zajęcia literackie, teatralne i edukacyjne, podczas których najmłodsi, bawiąc się w detektywów, tworzą i rozwiązują łamigłówki. Więcej informacji na stronie biblioteki.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu również przygotowało bogaty wakacyjny program. W sierpniowe czwartki odbywają się spotkania z bajką ludową dla dzieci w wieku szkolnym. MET organizuje także  warsztaty twórcze „Kociołek ze Sztuką” (9 lipca i 13 sierpnia), dla dzieci w wieku od 8 lat, „Robótki pod chmurką” (24 sierpnia), imprezę z twórczymi zajęciami dla całej rodziny i spotkanie "O rybach i nie-rybach", przygotowane dla seniorów z wnuczętami. Muzeum zaprasza także do zwiedzania Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce.  Więcej na stronie muzeum.

 

Propozycje na wakacje ze strony Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku to warsztaty artystyczne i festyny folklorystyczne. Polecamy sierpniową imprezę organizowana w Kłóbce pod nazwą „W sierpniu każdy kwiat woła – zanieś mnie do kościoła”, a także warsztaty rodzinne "latarenka" dla dzieci i ich opiekunów, podczas których poznają tajniki kowalstwa artystycznego. Więcej informacji na stronie muzeum.

 

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie proponuje „Podróżne w czasie” (20 lipca i 10 sierpnia), podczas których będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób i z jakich materiałów powstała biskupińska osada obronna oraz jak wyglądało życie u początków polskiej państwowości. Poza tym muzeum zaprasza na imprezę „Smaki przeszłości” połączoną z degustacją dawnych potraw i warsztatami kulinarnymi (24 sierpnia). Więcej informacji na stronie muzeum.

 

Bajka  improwizowana „W magicznej krainie” (22 sierpnia), w której mali widzowie zdecydują, jakie będą losy bohaterów, to propozycja, jaką dla najmłodszych przygotowało na wakacje Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Więcej informacji na stornie KPCK.

 

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni organizuje cykl wakacyjnych koncertów „Wakacje z Chopinem”. Wstęp wolny. Dzieci i młodzież mogą także korzystać z oferty edukacyjnej i podczas audycji muzycznych poznać muzykę słynnego kompozytora. Więcej informacji na stronie Szafarni.

 

Podczas ubiegłorocznych wakacji w Kujawsko-Pomorskiem odbyło się 609 imprez masowych, w których uczestniczyło 1,7 miliona uczestników. Z blisko 414 obiektów noclegowych w naszym regionie  skorzystało w tym czasie 1,3 miliona turystów.

 

Infografika Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy podsumowująca wakacje w 2018 roku

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

24 czerwca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2019 r. 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone