Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Zapraszamy do spotkania z kulturą

„May fair lady” w Operze Nova
„May fair lady” w Operze Nova

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy musical „Ma fair lady”, który zakończy sezon w Operze Nova, wernisaż wystawy w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, spotkania muzealne w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz festiwal orkiestr dętych w Świeciu.

 

Musical „My fair lady” to ostatnia propozycja Opery Nova przed wakacjami (inscenizacje 22,23 i 25 czerwca). Dzieło oparte na dramacie George’a Bernarda Shawa jest jednym z największych światowych sukcesów swojego gatunku. Święcąc triumfy i rekordy popularności od swego powstania w 1956 r., musical Loewego i Lernera dotarł na sceny teatrów całego świata. Dodatkowo spopularyzowała go wersja filmowa z 1964 r., nagrodzona ośmioma Oscarami, z Audrey Hepburn i Rexem Harrisonem w rolach głównych. Więcej na stronie opery.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza w piątek (21 czerwca) na wernisaż wystawy „Polesie w fotografii z lat 20. i 30. XX wieku. Kontrasty, głębie, powiększenia”. Jest to próba przedstawienia kulturowego krajobrazu regionu na podstawie wybranych prac polskich fotografów działających w okresie dwudziestolecia międzywojennego. To dzięki tej, szczęśliwie zachowanej ikonografii, mamy możliwość szerokiego spojrzenia na krainę, która stanowiła bardzo osobliwą dzielnicę kresów II Rzeczypospolitej. Wystawa w spichlerzu w Parku Etnograficznym otwarta będzie do 31 października 2019. Więcej na stronie muzeum.

 

Na dwa wydarzenia zaprasza w niedzielę (23 czerwca) Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Będą to XVI jarmark staroci i rękodzieła ludowego, podczas którego będzie można nabyć bibeloty, biżuterie, ceramikę, czasopisma, fotografie, książki, lalki, mosiądz, numizmaty, obrusy, odznaczenia, obrazy, pocztówki, płyty, rzeźby, stroje ludowe, świeczniki, szkło, zabytki techniki oraz spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem” zorganizowane na niedawno otwartej ekspozycji stałej „Dzieje Włocławka i regionu od pradziejów do PRL”. Więcej na stronie muzeum.

 

Dźwięki muzyki, wdzięk i gracja mażoretek, różnobarwne stroje, nocne show, widowisko laserowe - w weekend (21-23 czerwca) w Świeciu rytm nadawać będą orkiestry dęte. A to wszystko podczas 35. Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych. Podczas trzydniowej imprezy wystąpi osiem orkiestr z Polski, Danii, Ukrainy, Czech i Litwy, a głównym punktem wydarzenia będzie niedzielny konkurs na najlepszą prezentację. Więcej na stronie organizatora, Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.

 

Opera Nova, Muzeum Etnograficzne w Toruniu i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 czerwca 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone