Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Premiera spektaklu Teatru Muzycznego

Plakat

W piątek (31 maja) w klubie Od Nowa odbędzie się premiera komedii „Dzień, w którym porwano papieża” Joao Bethencourta, w realizacji zespołu Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego. Aktorzy przedstawią historię nowojorskiego taksówkarza, który przypadkowo porywa papieża Alberta IV.

 

W trakcie trwania spektaklu widzowie będą mieli okazję obserwować rozwój tej niecodziennej sytuacji oraz konsekwencji, które ze sobą niesie. Pozornie groźne okoliczności stają się bowiem bodźcem do międzynarodowej dyskusji na temat człowieczeństwa, kryzysu wartości oraz wieloreligijnego świata. Spektakl jest wynikiem współpracy Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, wrocławskiego Teatru Komedia oraz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Sobótce.

 

Na scenie wystąpią: Marta Jaszewska, Wojciech Jaworski, Justyna Kacprzycka, Anna Maria Wicka, Włodzimierz Matuszak, Niko Niakas, Radosław Smużny oraz Bartłomiej Sudak. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Teatru Muzycznego.

 

Kujawsko-Pomorski Impresyjny Teatr Muzyczny jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 maja 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone