Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Filmowy finał KATAR-u

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

W sobotę (25 maja) w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odbędzie się finał konkursu KATAR-u (Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu) w dziedzinie filmu. O miano najlepszego tegorocznego filmowca-amatora rywalizuje ośmiu twórców z regionu. Organizatorem konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

 

Do finałowego pokazu spośród osiemnastu zgłoszeń jury zakwalifikowało osiem obrazów: „Prawo do miłości” w reżyserii Michała Kosiaka, „Przechowalnia” w reżyserii Marianny Korman, „Stop dopalaczom – masz jedno życie” w reżyserii Miłosza Rajczakowskiego, „The Game” w reżyserii Natalii Oliwiak, „Epopeja narodowa” w reżyserii Grażyny Zielińskiej, „Zdun” w reżyserii Bartosza Jaworskiego, „My chcemy Polski w reżyserii Marcina Łaukajtysa, „Sigals – bieg lat” w reżyserii Artura Czerwińskiego. Spośród nich jury w składzie: Julia Groszek, Maciej Suske i Remigiusz Zawadzki wyłoni zwycięzcę.

 

W konkursie udział brać mogli twórcy bez względu na wiek, realizujący filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, wideoklipy, animacje. Po pokazach filmów konkursowych zgromadzeni widzowie obejrzą wielokrotnie nagradzany film dokumentalny bydgoszczanina Marcina Sautera „Żalanasz – pusty brzeg”.

 

KATAR w tym roku odbywa się po raz dwudziesty piąty. Są to organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu spotkania służące prezentacji osiągnięć artystycznych i promocji dokonań artystów amatorów. W konfrontacjach biorą udział osoby i zespoły mieszkające, studiujące lub pracujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które amatorsko zajmują się twórczością artystyczną w dziedzinach: filmu, fotografii, muzyki, tańca i teatru.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu jest instytucją samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji na stronie ośrodka.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 maja 2019 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone